Teknik Direktör Ercan’dan veda toplantısı

Sakaryaspor yönetimi tarafından önceki gün görevine son verilen Abdullah Ercan, basın mensupları ile veda toplantısı düzenledi. Ercan toplantıda yönetimin gündem değiştirmeye çalıştığını söyledi

Abdullah Ercan toplantıda şu sözlerle konuştu:

“SADECE 2 TRANSFERİ BEN İSTEDİM”
Ercan açıklamasında “İlk geldiğimizde verdiğimiz transfer listesinden ben istediğim oyunculardan sadece 2 kişi alındı 18 transferin içinden. Bunlar Abdülaziz solmaz ve Nuri Fatih Aydın. Transfer açılamadığı için genç oyunculardan oluşan kadro ile Bolu’ya gittik.  15 Ağustos’ta başkan transferi açacağız dedi. Daha sonra bu süreç sürekli uzadı ve biz ilk lig maçına 17 kişi çıkmaz zorunda kaldık.

“YÖNETİCİLER OYUNCU GETİRDİ”
“Yaşar Zımba resmiyette Sakaryaspor Kulüp Başkanı. Basına yaptığı açıklamada ‘Abdullah Hoca bu ligi bilmiyor’ diyor. Ben sadece geçen sene 30 tane ikinci ligden maç izledim. Ben bu ligi bilmeseydim sezon başında verdiğim listedeki oyuncuları nasıl belirlerdim. Buna ilaven istemediğim halde buraya kendisinin ve diğer yöneticilerin getirdiği oyuncular oldu.”

“YÜCE VE UYGUN TRANSFERİ AÇTI”
“Nalbant’a bu takım için 6-7 kaliteli isim yeterli dememe rağmen son gün 18 oyuncu transfer edildi. Zorlu bir süreçten geçtikten Sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Bülent Uygun’un üstün gayretleri ile transfer açıldı. Herkes bilsin ki bu isimler olmasaydı transferi açamazdık.”

“FUTBOLCULAR ÖDEME BEKLİYOR”
“Bayramın 1. Günü futbolculara verilen peşinat ödeme sözü hala ödenmedi. Ödenmemesi ayrı bir konu, oyuncularla irtibat kuracak bir tane yönetici yok. En son erdem yıldırım gelip bir tarih belirtip taahhüt verdi. Listede çok yönetici gözüküyor ama iş paraya gelince kimse yok.”

“SAKARYASPOR ŞAMPİYONLUK ADAYI”
“Bu takım iki üç hafta içerisinde uyum sürecini atlatınca çok başarılı olacak. Görevi bırakmış teknik adam olarak da söylüyorum. Uyum sorunu aşılınca Sakaryaspor şampiyonluğun en büyük adayı olacaktır.”

“HABERİ GÜVENLİKTEN ÖĞRENDİM”
“Birliktelik olduğu kadar ayrılıkta var maalesef. Dün yönetim kurulu bizim için karar alıyor ama kimse bize bunu söylemiyor. Ben güvenlikten öğreniyorum takımdan gönderildiğimi. Görevden ayrılırken olması gereken kalite bu mu? Çok acil sorunlar var çözülmesi gereken. Sakaryaspor için bunlar çözülmeli. İçimde kalan buruk duygulardan bir tanesi de cezası kalkmış taraftarıyla birlikte bütün olarak oynayabilecek bir Sakaryaspor’un başında sahaya çıkamamış olmam. Kendimi çok şanssız görüyorum bu konuda”

“GÜNAH KEÇİSİ BİZİZ”
“Kamuoyu gerçekleri bilsin diye bunları anlatıyorum. Yönetim yaşadığı krizlerden dolayı başarısızlıklarını beni göndererek örtüyor. Yönetim gündem değiştiriyor. Bizi günah keçisi yapıyorlar kendi başarısızlıklarını örtmek için. Çok deşmeye gerek yok bu konuları. Sakarayspor umarım en iyi yerlere gelir ve hak ettiği şampiyonluğu alır” ifadelerini kullandı ve yardımcılarıyla birlikte kulüp personeli ve basın mensuplarıyla vedalaşarak tesislerden ayrıldı.

Bir yanıt bırak