Ada Treni 7 yıl sonra geldi

Hızlı Tren Hattı yapımı nedeniyle 2012 yılında seferlerine ara verilen Adapazarı Ekspresi, 7 yıl sonra Adapazarı Garı’na geri geldi. AK Parti, CHP, MHP, İYİ Partililer, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tarafından karşılanan Adapazarı Ekspresi günde 5 kez Adapazarı ve Pendik arasında sefer yapacak.

ISRARLI EYLEMLER YAPILDI

2012 yılında Hızlı Tren Hattı yapımı için seferleri durdurulan Adapazarı Ekspresi, 7 yıl aradan sonra tekrar Adapazarı Garı’na girdi. 2017 yılında Arifiye İlçesine kadar gelen Adapazarı Ekspresi’nin Merkez Adapazarı İlçesinde bulunan Adapazarı Garı’na gelmesi için birçok STK ve siyasi partisi eylem yapmış ve ve bu eylemlerini son güne kadar sürdürmüştü. İlk olarak 5 yıl önce trenin gelmesi için bir çok çalış ayapan Sakarya Sivil Toplum Platformu (SASTOP) 2 yıl önce imza kampanyası başlatarak, kamuoyu oluşturmuştu.

Bugün itibariyle tekrar Adapazarı Garı’na gelen Adapazarı Ekspresi’nin ilk seferinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek de yer aldı.

KİM GETİRDİ TARTIŞMASI

17 haftadır Adapazarı Gar Meydanı’nda Adapazarı Ekspresi’nin geri gelmesi için eylem yapan Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları, treni karşılamak için AK Parti ve MHP’lilerle birlikte gar içerisine girince kısa süreli gerginlik yaşandı. Ttrenin gelmesinin ardından bir grup AK Partili ile CHP İl Başkanı Erdoğan Isır ve bazı partililer arasında kısa süreli arbede yaşandı. Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesiyle olay yatıştırılırken slogan atarak dışarıya çıkan CHP ve İYİ Partililer daha sonra Gar Meydanı’ndan ayrıldı.

VATANDAŞLARDA SEVİNÇ

Ada Ekspresi’nin uzun bir aradan sonra yeniden seferlere başlaması Sakaryalılar’ı oldukça sevindirdi. Trenin gara girişi esnasında sevinç gösterileri yapıldı.

Bir yanıt bırak