Başkan Akcan başarılı sporcuyu ödüllendirdi

Sporun ve sporcunun yakında dostu Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Teakwando’da Türkiye 1.si olan Alper Tuna Alan’ın başarısından dolayı kendisini tebrik ederek ödüllendirdi.

Antalya’da 26-31 Ocak tarihleri arasında düzenlenen “Aybars Kılıçhan”  Genç Erkeler Türkiye Tekvando Şampiyonası’nda yapılan kıyasıya müsabakaları başarıyla geçen ve katıldığı 7 müsabakayı da birinci olarak tamamlayan Alper Tuna Alan, Türkiye şampiyonu olarak Akyazı’nın göğsünü kabarttı.

Akyazılı Eğitimci Murat Alan’ın da oğlu olan Alper Tuna Alan Perşembe günü yapılan “Aybars Kılıçhan” Genç Erkeler Türkiye Tekvando Şampiyonası’nda 45 kg genç erkeklerde 112 sporcu arasından 7 müsabakayı da kazandı. Kılıçhan, Türkiye Şampiyonu olarak Millî Takım adına uluslararası düzenlenecek turnuvada ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

Sakarya’dan 40 sporcunun katıldığı turnuvadan 7 müsabakanın 5ini sayı nakavt ile kazanan Alper Tuna, ‘Millî Sporcu’ unvanı kazandı. 14-15 Şubat tarihlerinde Antalya’da yapılacak olan Uluslararası şampiyonaya katılacak olan Alper Tuna, Almanya’da yapılacak olan uluslararası şampiyonada da Milli sporcu olarak Türkiye’yi temsil edecek. Eğer dereceye girebilirse Ekim ayında yapılacak olan dünya şampiyonasına katılmaya hak kazanacak.

Başarılı sporcu Alper Tuna Alan’a çeyrek altın hediye eden Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan; “Katıldığı tüm müsabakaları kazanıp, İlçemizi ve İlimizi temsil edip göğsümüzü kabartan, bizleri gururlandıran sporcumuz Alper Tuna Alan’a, göstermiş olduğu başarısından dolayı tebrik ediyorum. Millî takım yolunda Allah bu kardeşimizin yar ve yardımcısı olsun. İnşallah kendisi için daha büyük zaferler diliyorum. İlçemiz Alper Tuna Alan gibi bağrından nice başarılı sporcular çıkarmaya devam edecek inşallah” dedi.

Bir yanıt bırak