Başkan Kılıç: Tek derdimiz Erenler

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, “Adaylığımızın açıklandığı ilk günden itibaren sadece ve sadece Erenler’i düşündük, ilçemiz için çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

AK Parti Erenler İlçe Kadın Kollarının programında konuşan Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, belediye başkanlığı görevine geldiği günden bu bugüne geçen süreci değerlendirdi, ilçede devam eden ve hayata geçirmek istedikleri çalışma ve projeler hakkında bilgiler verdi.

Başkan Kılıç, “2001 yılında ilimizde AK Partimizin Kurucu İl Yönetim Kurulunda yer aldım, 2002-2003 yıllarında Partimizin İl Başkanlığı görevine uygun görüldüm. 2009 yılında Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine seçildim, 6 yıl Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevini yürüttüm. 7 Şubat 2015 tarihinde partimizin il kongresinde yeniden İl Başkanı seçildim. Devamında Rabbim Erenler Belediye Başkanlığı görevini nasip etti. Görev almadığımız süreçlerde oldu ama biz her zaman partimizin bir neferi olduğumuzu aklımızdan, kalbimizden çıkarmadık, Allah’ın izniyle de gerek görevde olalım gerek görevde olmayalım bu bilinçle son nefesimizi vereceğiz” dedi.

SEÇİM SÜRECİ

Konuşmasında seçim öncesi sürecini de değerlendiren Başkan Fevzi Kılıç, “İfade ettiğim gibi yerel seçimler öncesinde partimin il başkanlığı görevini yürütüyordum. Belediye başkan adaylığı niyetim oldu, istifamızı verdik. Rabbim de Erenler belediye başkan adaylığını nasip etti. İsmimizin açıklandığı ilk günden itibaren Erenlerimize neler kazandırabiliriz, nerelerde eksik var, halkın sorunları neler, halk belediyeden neler bekliyor sorularının cevaplarını arayarak bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürdük. Çevremizdekiler, bizi yakından tanıyanlar çok iyi bilir, adımızın açıklandığı ilk günden itibaren sadece ve sadece Erenler’i düşündük, Erenler için çalıştık. Allah’ın izniyle gerek seçim öncesinde gerek seçim sonrasında halkımız ile bir bütün olmayı başardık. Seçim öncesinde olduğu gibi sonrasında da girmedik mahalle, cadde, sokak bırakmadık” dedi.

‘BİR VE BERABERİZ’

Hizmetlerde herkese eşit ve adil olduklarını vurgulayan Başkan Kılıç, “İlçemizin her kesim insanıyla gün içerisinde bir aradayız, esnafıydı, tüccarıydı, sanayiciydi, iş adamıydı, öğrencisiydi, sporcusuydu herkesle görüşüyoruz. İsteklerini, taleplerini bizlerden beklentilerini dinliyoruz, biz de kendi düşüncelerimizi, projelerimizi anlatıyoruz. Bize oy veren veya vermeyen, beğenen veya beğenmeyen herkese eşit ve adaletli bir şekilde hizmet ediyoruz. Hizmet etmeye geldik. Göreve gelirken belediyeye kim gelirse gelsin, işi çözülür veya çözülemez belediyeden asla kalbi kırık, gönlü incinmiş ayrılmayacak anlayışı ile geldik. Başarı sevgi ister, biz birbirimizi seviyoruz, başarı inanç ister, birbirimize inanıyoruz. Başarı emek ister ve o emeği gösteriyoruz. Başarı birlik ve beraberlikten geçer. Bir ve beraber olursak başarılı oluruz. Bu doğrultuda her zaman halkımızla bir aradayız. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.”

‘YAPAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR SÖZÜ VERMEDİK’

“Seçim öncesinde, yapamayacağımız hiçbir sözü halkımıza vermedik. Ciddi manada iş talebi olan vatandaşlarımız olmuştu, çoğu da belediyede işe girmek istiyordu, belediyedeki dengeleri bilmediğimiz için bunun dahi sözünü vermedik ama kendileri için gerek Erenler’de gerek diğer ilçelerde işyerleri, fabrikalar ile hep irtibatta olduk, hala irtibattayız. İlçemizin gençlerine istihdam sağlayabilmek adına belediyemizde bu görevi yürüten arkadaşımız da var. İş müracaatında bulunan kişilerden bilgilerini alarak hemen İŞKUR, iş yerleri ve fabrikalar ile iletişime geçiyor, iş bulmaya çalışıyoruz.”

’87 BİN KİŞİNİN HAKKINI KİMSEYE YEDİRMEM’

“Hizmet noktasında belediyemizin bir sorunu yok, eksikler illa ki var ama bunlar hizmet etmemize engel teşkil etmiyor. Gerek ikili ilişkilerimiz ile gerekse belediye olarak oluşturduğumuz bütçe ile sorunları teker teker çözeceğiz. Burası resmi kurum, tüzel kişiliktir. 87 bin 200 kişinin burada hakkı var. Bu hakkı kimseye yedirmem, korumak için de her türlü mücadeleyi veririm.”

ÇARŞAMBA PAZARI

“Çarşamba Pazarı halkımız için önemli ama bizim de memnun olmadığımız durumlar yok değil. Buranın rehabilite edilmesi için uğraşıyoruz. Zira pazar kapandığında, dağınıklığı ve temizliğiyle alakalı ciddi problem oluyor. Arkadaşlarımız da hem sebzeciler odası başkanıyla hem de dernekle ilgilenenleri davet etti ve görüştü. Kendileri de buranın temizliğiyle alakalı eleman tuttu. Ayrıca Çarşamba pazarından kaynaklanan itfaiye ve ambulans geçişiyle ilgili sıkıntı mevcut. Uzun vadede burası değişebilir, yenilikler olabilir. Ama şunun garantisini verebiliriz ki halkımızın istemediği, olumsuz etkileneceği bir durum söz konusu olamaz.”

YAŞAM MERKEZİ

“Yaşam Merkezi bilindiği gibi önceki dönemde yapımı tamamlanmış bir bina. İçerisinde yüzme havuzu, fitness salonu, duvar tenisi vb şeyler mevcut. Binanın açılışı yapılmış fakat ciddi eksiklikler de vardı. Güzel bir tesis fakat bu tür işletmelerin çalıştırılması çok da kolay değil. Bu işletmelerin maliyeti var. Erenler Belediyesi olarak bunu profesyonel yapan insanları da davet ettik. Bazı otellerin genel müdürlerini davet ettik, gelip baktılar. İstanbul’daki Spor AŞ’nin yetkilileriyle gidip görüştük. Büyükşehir Belediyemizin de bir talebi oldu. Böyle bir talepleri olunca biz de kendilerine 10 yıllığına tahsis ettik. Yani kira karşılığında tahsis ettik. Şu an bizim yapacağımızın da üstünde hizmet veriyor.”

KENTSEL DÖNÜŞÜM

“Kentsel dönüşüm konusunda bakanımızla, kentsel dönüşüm genel müdürüyle, büyükşehir belediye başkanımızla, teknik elemanlarımızla görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Defalarca Roman vatandaşlarımızla görüştük. Kendilerine birkaç alternatif sunduk. Birinci alternatifimiz kendi projemiz. Sakarya Nehrinin karşısında dubleks ve tripleks yeni bir yaşam merkezi kurmak. 30-35 haneli arkasında deposu olan önü açık, ortası açık düğününü cemiyetini yapacağı yeri olan, hemen kenarında yarım ay şeklinde kendi meslekleri olan sepetçiydi, kalaycıydı veya bakkaldı, kahveydi, müzik çalacağı yer olacaktı.

Ortasında da büyük 200-250 metrekare halı yıkayacağı bir alan ve etrafı çevrilmiş bir yaşam alanı teklif ettik. Hepsi kabul etmedi ama bazıları kabul etti. Geri kalanlarının çoğu da kendi yerinde kentsel dönüşüm istedi. Romanların, Premier Otel’in hemen karşısında kendilerine ait 111 tane tapulu arazileri var. 18 dönüm kendi arazileri var. Bazılarının da mevcut yerinde bir dönüşüm yapalım diye talepleri var. Ayrıca ‘Para verin çıkalım’ diyen de var. Ama biz bunu insaniyet namına çözmek istiyoruz.  Hakikaten yaşam koşulları orada son derece zor. Çözüm için her türlü formülü deniyoruz. 5-6 ay içerisinde kesin bir yol haritası belirleyeceğiz.”

İKİNCİ ÜNİVERSİTE

“İkinci Üniversitenin kanununda da var, rektörlük binası Erenler’de olacak. Burada başka fakülteler de olacak. Kentsel dönüşüm alanı içinde 20 dönümlük yeri üniversitemize bedelsiz önerdik. Bir de kendi sınırlarımız içerisinde Et ve Süt Kurumu’nun yeri var. O alanı da düşünüyoruz ancak sonuçta Tarım Bakanlığına bağlı bir yer. Rektörümüzle, büyükşehir belediye başkanımızla, il başkanımızla bakan beyle de buranın ikinci üniversitenin tahsisiyle alakalı görüştük. Karşılıklı çalışmalar var. Niyetimiz üniversiteyi ilçeye getirmek. Zaten kanunda da var, bunu bir şekilde çözeceğiz.”

ETÜT MERKEZİ

“Seçim öncesinde vermiş olduğumuz bir söz de üniversiteye hazırlanacak olan yavrularımız için ücretsiz etüt merkeziydi. Proje aşamasındayız, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah geniş kapsamlı kütüphanesiyle birlikte bu merkezi de üniversiteye hazırlanacak olan evlatlarımızın hizmetine sunacağız. Onların eğitimi için elimizden gelen tüm gayreti, gücü kullanacağız.”

ÇOCUK HASTANESİ

“Erenler’e çocuk hastanesi sözümüz vardı. Tabii özel sektör marifetiyle getireceğiz. Birtakım görüşmeler var, kısa süre içerisinde daha ayrıntılı bir bilgi vereceğiz. Bu çocuk hastanesinin ilimizde eksiklik olduğunu düşünüyoruz. İnşallah ilçemize değer katacak bir çalışma olacak.”

TARLA YOLLARI

“İlçemizdeki 25 mahallemiz kırsal kesimde, hepsine hizmet götürmek vazifemiz. Seçim öncesinde muhtarlarımız ile, mahalle sakinlerimiz ile yaptığımız görüşmeler de en büyük talep, en yoğun talep tarla yolları için tadilat olmuştu. Halkımız gerçekten de son derece haklıydı, uzun yıllardır bu konuda bir çalışma olmamış. Göreve geldiğimiz gibi ekiplerimiz bu bölgede gerekli çalışmaları gerçekleştirdi. Birçok kez çalışmaları yerinde inceledim, hakikaten güzel oldu, halkımızda memnun kaldı, çok güzel geri dönüşler oldu.”

ASFALT ATAĞI

“Halk dilinde Hacıoğlu Caddesi olarak ifade edilen Şehit Astsubay Yaşar Güller Caddesinde Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte çalışmalara başladık. Amacımız buradaki çalışmaları en kısa sürede tamamlamak. Ardından Türbe ve Şehit İlhan Aras Caddesinde çalışma devam edecek. Büyükşehir Belediyesi ile koordineli şekilde çalışmamızı sürdürüyoruz. Erenler de hizmet almayan tek bir cadde, sokak bile kalmayacak.”

DAHA TEMİZ ERENLER

“Göreve geldiğimiz günden itibaren ‘Hedef Daha Temiz Bir Erenler’ dedik ve sözümüzün arkasındayız. Temizlik konusundaki şikayetlerde azalma oldu. Amacımız kısa süre süre içerinde şikayetleri sıfıra çekmek. Temizlik İşleri Müdürlüğüne yeni araçlar kazandırarak halkımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu. • Uğurkan ÇOT

Bir yanıt bırak