Dayanışmaya davet

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hatipoğlu; “Biz AK Partili olarak önce insanız, sonra kadınız. Yaşanan acıların, yurdumuzda ve dünyanın her yerinde son bulması için kadınlar ve erkekler olarak, herkesi gerçek anlamda dayanışmaya davet ediyoruz” dedi.

81 İLDE EŞ ZAMANLI OLARAK YAPILDI

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları, tüm illerle eş zamanlı ’25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü’ nedeniyle basın açıklaması yaptı. AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu’nun okuduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “Biz kadınlar olarak aşağıdaki çağrımızı sadece kadınlara değil, insanlıktan bir nebze nasibini almış herkese yapmak üzere, 81 ilimizde eşzamanlı olarak toplanmış bulunmaktayız. Dünyada kadın ve şiddet kelimelerini kullanarak oluşturulmuş cümlelerle, ülkemizde ya da yurtdışında siyasi istismar yapanlar gibi üstünlük taslamak için toplanmadık. Sadece kendi rahatlığını ve konforunu düşünüp, her fırsatta sahte göz yaşları dökenler gibi olmak için de burada değiliz. 17 yılı aşkın iktidarımızda, her daim ortaya koyduğumuz samimiyet ve sorumluluk bilincimizle bu derinden kanayan yaraya derman olmaya çalıştık.

‘TAZVİZSİZ DURUŞUMUZA DEVAM EDECEĞİZ’

Biz AK Partili olarak önce insanız, sonra kadınız. Yaşanan acıların, ilkelliklerin, cehaletin yurdumuzda ve dünyanın her yerinde son bulması için kadınlar ve erkekler olarak, hep birlikte gerçek anlamda bir dayanışmaya davet ediyoruz. Söz konusu bir insanın yaşamı olduğunda siyaset dahil her şey ayaklarımızın altındadır. Katliam her yerde katliamdır. ‘Zalimin zulmü varsa, mazlumun da Allah’ı vardır.’ sözüne uygun olarak biz AK kadınlar, yeryüzünde Allah’ın verdiği canları korumak için her türlü mücadeleye yer alacağımızı yineliyoruz, samimi olan her dayanışma çabasına da varız diyoruz. Kadınlar, olarak bizler ilk günkü hassasiyetimiz ve titizlikle, bu konuda tavizsiz duruşumuzu göstermeye devam edeceğiz.”

Farkındalık etkinliğine Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti kadın kolları üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Berivan DEMİR Derya Sıla KONAK

Bir yanıt bırak