Dev sektörde iddialıyız

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “150 milyon dolarlık süs bitkiciliği ve peyzaj sektöründe öncü olup payımızı artırmak için çalışıyoruz, projeler üretiyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi, 11. Eurasia Plant Fair Flower Show İstanbul Uluslararası Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarına katıldı. Aralarında belediyeler, kamu kurumları, inşaat ve peyzaj proje firmaları, turistik tesisler, yapı marketler, şehir planlamacıları ve mimarların da olduğu yurt içi ve yurt dışından birçok misafirin yer aldığı fuarda Sakarya Fidan ve Peyzaj A.Ş.’nin açtığı stant büyük ilgi gördü.

DEV SEKTÖR

Fuara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Ekrem Yüce, “150 milyon dolarlık dev sektörde şehrimizin payını daha da artırmayı hedefliyor, peyzaj ve süs bitkiciliği alanında öncü yapmaya çalışıyor, projeler üretiyoruz. Dış mekân süs bitkilerine ve peyzaja verilen önemin dünya genelinde arttığı şu yıllarda hedefimiz; Sakarya’yı Süs Bitkiciliği ve Peyzaj alanında ülkemizin en büyük ihracatçısı, dünyanın da en verimli üreticisi konumuna getirmek olacaktır” dedi.

Bir yanıt bırak