Dubai’yi onlarla yeniden keşfettiler

Turizm sektörünün önde gelen firmalarından Pelerin Tur’un kurucu sahipleri genç turizmci Serhat Kurt ile Caner Kaplan’ın organizasyonuyla 3 gece 4 günlük Dubai gezisine katılan 20 kişilik ekip, unutamayacakları dolu dolu anlar yaşadı.

DUBAİ’Yİ ONLARLA YENİDEN KEŞFETTİLER

Sakarya dışında; İstanbul, Mersin, Adana, Kıbrıs ve Azerbaycan’dan oluşan 20 kişilik gezgin grubu, tercihlerini kullandığı Sakaryalı genç turizmciler rüştünü ispatladı ve şehrimizi en iyi şekilde temsil ederek Dubai’de ses getirdi. Her karesi dolu dolu zamanlar geçiren gezginler, ilk defa canlı gördükleri Dubai’de anılarını gönüllerine işledi.

Kültür turizmi için son derece ideal olan ve Dünyanın “en”leri arasında yer alan mimari yapıları insan eliyle yapılmış, ünlü adaları sayesinde ilgi çekici bir turizm destinasyonu olan küçük bir balıkçı kasabasından, gezilip görülmeye değecek çok sayıda önemli gezi noktasını bünyesinde barındıran Dubai’yi Dünya’ya mal olmuş Sakaryalı genç turizmcilerinden Serhat Kurt ile Caner Kaplan Pelerin Tur Organizasyonu ile yeniden keşfeden 20 gezgin, rüya gibi geçirdikleri günlerden memnun döndü.

SAKARYA’NIN GÖNÜL ELÇİSİ

Gezi ve turlar ile ilgili detaylı bilgi veren Caner Kaplan ve Serhat Kurt; “Sakarya dışından Mersin, Adana, Kıbrıs, Azerbaycan’dan misafirlerimiz vardı. Bizler turizmci olarak şehrimizin gönül elçisi oluyoruz. Hem hizmet hem ortaya koyduğumuz, Sakaryalılık ruhuyla şehrimizi de temsil etmiş oluyoruz. 20 kişilik grup ile 3 gece 4 gün süren Dubai Seyahatimizde gemi turu, çöl ve safari turunun dışında dünyanın en büyük Camisi Abudabi’ye gidildi.

Biz böyle bir turu 400 Euro gibi çok uygun fiyata gerçekleştirdik. Yıl başından sonra gezginci arkadaşlarımıza büyük sürprizimiz olacak. Romanya turunu 970 TL’ye 2 gece 3 gün sürecek her şey dahil oda butik konseptinde bir turumuz olacak. Sadece 14 kişilik kontenjan var. Şu an tur ekibimiz Van gölünde. 15 kişilik grubumuzda öğrenci arkadaşlarımız var. Genç ve dinamik heyecanlı amatör ruhunu kaybetmemiş ekip arkadaşlarımız, misafirlerimize eşlik ediyorlar. Onlar da gezmeye, görmeye meraklılar, hem kendilerini yetiştiriyorlar hem yeni insanlarla tanışıyorlar. Bu vesile ile de küçük miktarda para kazanıyorlar. Öğrencilere de iş kapısı oluyor. Genellikle aile kitlesi, çocuklu aileler bizimle rahat seyahat edebiliyor. Çiftler ve en önemlisi tek başına gelen bay bayan müşteriler de bizden memnunlar.

SEKTÖRDE GÜVENLİ MARKA

Biz Sakarya’nın yetiştirdiği çocuklarız. Serhat kardeşim koyu bir Tatanga’dır. Kendisinin hâlâ Sakaryaspor aşkı devam ediyor. Sakaryasporumuza da katkılarımız olacak, bir ucundan tutmaya çalışıyoruz. Sektörde güvenli bir markayız. Turlarımız tam bir aile havası içinde geçiyor, güzel dostluklar ve çok sayıda hikaye biriktiriyoruz. Dubai turlarının tam zamanı diyebilirim. Bizim kış dönemi, oranın yaz zamanı. 7-21 Şubat’ta da Dubai turlarımız olacak, onun da bilgilendirmesini şimdiden yapalım.

359 Euro’dan başlayan fiyatlarla turumuz olacak. Aynı zamanda Dubai vizesi çıkartabiliyoruz. Şengen ülkelerine, Amerika, Rusya, Canada profesyonel olarak Vize danışmanlığı da yapıyoruz. Tatil paketleri, uçak biletleri gibi hizmetlerimiz de var. Kısacası işimizi gerçekten aşkla yaptığımıza inanıyoruz, başarı da beraberinde geliyor” diye konuştu. •Levent CANDAN

Bir yanıt bırak