Her yerde kar var…

Sakarya’da yüksek kesimlerde etkisini gösteren kar yağışı akşam saatlerinde kent merkezinde de etkili oldu. Uzun zamandır sıcak giden havaların aniden düşmesi ile birlikte şehirde kar yağışı başladı. Kara hasret kalan vatandaşlar, kısıtlamalara aldırmadan dışarı çıkarak kar topu oynadı, manzaranın keyfini çıkardı.

ŞEHİRDE KAR GÜZELLİĞİ

Beyaza bürünen kentte kartpostallık görüntüler oluşurken kara hasret kalan vatandaşlar, sokağa çıkma yasaklarını unutarak kendilerini dışarı attı.

Sakarya’da etkisini gösteren kar yağışının kenti beyaza bürümesinin ardından dışarı çıkan vatandaşların yanı sıra polis ekipleri de gönüllerince karın keyfini çıkardı. O anlar ise yüzlerde gülümseme bıraktı.

Çam Dağı’nda görsel şölen 

Kocaali ve Hendek ilçeleri arasında yer alan 900 rakımlı Çam Dağı’nda, kar yağışının ardından kartpostallık görüntüler oluştu.

ZİYARETÇİLERİ BÜYÜLÜYOR

Kentin en yüksek noktaları arasında bulunan Çam Dağı’nda kestane, çam ve gürgen ağaçları beyaza büründü. Zengin bitki çeşitliliğiyle, Hendek’i Kocaali ilçesine bağlayan “Doğa ve Kültür Yolu”nu bünyesinde barındıran Çam Dağı, ziyaretçilerini adeta büyülüyor.

Yolda kalan vatandaşların yardımına polis ekipleri koştu   

Sakarya’da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, sabah saatlerine kadar etkisini sürdürdü. Sabahın erken saatlerinde de şiddetini arttıran kar, kentin en işlek cadde ve sokaklarını beyaza bürüdü. Yer yer 20 santimetrenin üzerine çıkan kar kalınlığı, şehir içi yollarda sürücülere zor anlar yaşattı.

Sabah saatlerine kadar etkili olan kar yağışı nedeniyle yolda kalan vatandaşların yardımına polis ekipleri yetişti. 

 EKİPLER TAKDİR TOPLADI

Birçok vatandaş yoğun kar yağışı nedeniyle ilerleyemeyince yollarda mahsur kaldı. Mahsur kalan vatandaşların yardımına ise polis ekipleri koştu. Sürücülerin zincir takmalarına ve yolda kalan araçları itip, güvenli bölgeye çekerek yardımcı olan ekipler, büyük takdir topladı. 

Jandarma kurtardı

Taraklı ilçesinde gezmek için gittikleri Karagöl mevkiinde yoğun kardan dolayı mahsur kalan 3 sağlık çalışanı, jandarma ekipleri tarafından kurtarıldı. Şahısların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Bir yanıt bırak