Hidayet öğretmene duygu yüklü veda

Öğretmenlik mesleğinde 42 yıl boyunca yüzlerce öğrenci yetiştiren Hidayet Yiğit, duygu yüklü bir veda programıyla emekliye ayrıldı.

MESLEKİ EĞİTİMDE ÖNEMLİ BİR İSİM

Sakarya’da mesleki eğitimin tecrübeli isimlerinden Hidayet Yiğit için okul yönetimi ve öğretmen arkadaşları veda yemeği düzenledi. Gecenin açılış konuşmasını yapan Ferizli Recepbey MTAL Müdürü Ali Harbi, Hidayet Yiğit öğretmeni 20 yıl önce tanıdığını, mesleki eğitim alanında önemli bir isim olduğunu belirterek, yaş haddinden emekli olan Hidayet öğretmene bundan sonraki yaşamında sağlık ve mutluluk diledi.

EĞİTİM CAMİASINDAN AYRILIK HÜZNÜ

Uzun yıllar müdürlüğünü yaptığı 1. Endüstri Meslek Lisesi’nden öğrencileri olan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Aşcı, Ferizli Recepbey MTAL müdür yardımcıları Şerafettin Budak ve Yılmaz Yolcu ile son dönemde birlikte çalışmasının kendisi için büyük gurur vesilesi olduğunu ifade eden Hidayet Yiğit, yıllarını verdiği eğitim camiasından ayrılmanın hüznünü yaşadığını kaydetti.

VEDA YEMEĞİNE YOĞUN KATILIM

Duygu yüklü gecede emekliye ayrılan Hidayet Yiğit’e plaket ve çeşitli hediyeler takdim edilerek, emeklilik yaşamında mutluluklar dileğinde bulunuldu. Güneşoğlu Tesislerinde gerçekleşen programa; Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Başkan Yardımcısı Hakan Demirbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Yılmaz, Eğitim Gönüllüsü İşadamı Muzaffer Güneş, İl Milli Eğitim Basın Sorumlusu Yalçın Akaltın, okulun eski müdürleri Yunus Öztürk, Sedat Abuç, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Erhan Kantere, Gölkent Ortaokulu Müdürü Asım Tok, Ferizli Recepbey MTAL okul yöneticileri ve öğretmenleri katıldı.

Bir yanıt bırak