Kar yağışı etkili oldu

Kar yağışı Sakarya’yı etkiledi. İki gündür devam eden yoğun kar yağışı şehri beyaza boyarken, kar kalınlığı bazı ilçelerde 20 cm’ye ulaştı, ortaya güzel manzaralar çıktı. Okulların tatil olmasıyla kendilerini dışarı atan çocuklar ve gençler karın tadını çıkarıyor. Ancak yoğun süren yağışlar bazı olumsuzlukları da beraberinde yaşatıyor.

Kar yağışı sonrası yollarda oluşan buzlanmanın neden olduğu trafik kazaları da beraberinde geldi. Yoğu yağışlar şehir merkezinde ve ilçelerde ulaşımı zaman aksatırken çeşitli trafik kazalarına yol açtı.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar, çığ tehlikesi, buzlanma ve don olayı gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi. Meteoroloji’den yapılan açıklama şöyle: “Yağışların; İç Anadolu’nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu ile Sakarya, Kocaeli, Kahramanmaraş, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli (5-20 cm) ve yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, çığ tehlikesi, buzlanma ve don olayı, tipi şeklinde kar yağışı vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir”

Karda güvercinler…

 

Bir yanıt bırak