Sakaryaspor’da Cumhur Genç dönemi

Sakaryaspor’un dün Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen olağanüstü genel kurulunda seçime tek aday olarak giren Cumhur Genç, Sakaryaspor’un 41’nci başkanı oldu.

YOĞUN KATILIM

Sakaryaspor Olağanüstü Genel Kurulu dün Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşti. Kongreye Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever, Sakaryaspor’un eski ve efsane başkanları, Enver Toçoğlu, SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş, Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Bektaş, AKP Söğütlü İlçe Başkanı Selçuk Kurt, Futbol İl temsilcisi Tezcan Demir, Amatör Futbolcular Derneği Başkanı Ömer Bektaş, çok sayıda delege ve seyirci katıldı.

ÇOĞUNLUK SAĞLANDI

489 delegeye ulaşılmasıyla çoğunluk sağlandı ve kongreye geçildi. Divan kuruluna Enver Toçoğlu, SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş, Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Bektaş ve AKP Söğütlü İlçe Başkanı Selçuk Kurt seçildi. Divan kurulunun seçilmesinin ardından ilk söz alan isim eski yönetimden Yaşar Zımba oldu. Yaşar Zımba konuşmasını biraz uzatınca genel kurulu üyeleri ve seyirciler tepki gösterdi.

41’NCİ BAŞKAN GENÇ

Genel kurulda Yaşar Zımba’nın yanı sıra Sakaryaspor eski başkanlarından Bülent Yılmaz da söz aldı. Yılmazın ardından Hüdaverdi Bahadır, Başkan seçilen Cumhur Genç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de konuşmalarını yapmak için kürsüye geldi.

Tek liste halinde girilen kongrede yeterli delege sayısına ulaşılınca açık oylama usulü ile seçim gerçekleştirildi. Cumhur Genç aldığı oylarla Sakaryaspor’un 41’nci başkanı oldu. Genç’i ilk tebrik eden isim ise Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce oldu. •Süleyman DOĞRU

İŞTE SAKARYASPOR’UN YENİ YÖNETİMİ

Cumhur Genç (Başkan)

1. Mücahit Hünerlice

2. Yavuz Köprülüoğlu

3. Hüseyin Aydınlı

4. Göker Gülselam

5. Kamil Üstün

6. Sercan Damar

7. İrfan Şimşek

8. Nedim Güçhan

9. Ramazan (Münir)Fidancı

10. Semih Çiftçi

11. İsmail Özcan

12. Tuğrul Tantan

13. Erol Sert

14. Suat Dündar

15. Mehmet Demir

16. Melih Dalkılıç

17. Tayfun Zeki

18. Kadir Sayın

19. Yahya Albayrak

20. Erdal Yıldırım

21. Burçin Şahindur

22. Sercan Erkan

23. Birol Adıyaman

24. Hasan Ümit Yılmaz

25. Fatih Genç

DENETLEME KURULU

1. Serdar Özgarip

2. Ali Kabacaoğlu

3. İsmail Bakkal

4. Salim Dağ

5. Nusret Ocakçı

6. Cemil İbiş

DİSİPLİN KURUL

1. Akın Çağlar Göktük

2. Özgür Eker

3. Serkan Kocasakal

4. Serdar Hamarat

5. Onur Engin

6. Özgür Akın

SİCİL KURULU

1. Adnan Ağrıman

2. Evren Gül

3. Mehmet Ecevit

4. Ali Arslan

5. İlhan Ak

6. Mehmet Ali Akbana

TARİH MÜZE ARŞİV KURULU

1.Doğan Çatalbaş

2. Şenol Arslan

3. Fatih Yokuşoğlu

4. Yusuf Gedik

5. Metin Dimbaş

6. Ali Erdoğan Şahin

BALOTAJ KURULU

1. Fikret Kırmızı

2. Sezai Çetin

3. Fatih Tunçel

4. Fatih Kaymak

5. Yunus Kaymakçı

6. Kadir Erdem

YÜKSEK DİVAN KURULU

1. Tuncer Tepe

2. Aydın Zengin

3. Musa Genç

4. Hamdi Kılıçaslan

5. Ali Rıza Acartürk

6. Sıtkı Sakallıoğlu

“Bizim hayallerimiz var”

Sakaryaspor’un 41’nci başkanı seçilen Cumhur Genç teşekkür konuşmasında önemli konulara vurgu yaptı. Genç “Bizim hayallerimiz var. Hayalimiz olmadan zaten olmaz” dedi

“AİDİYET DUYGUSU”

Sakaryaspor’u yeni başkanı olan Cumhur Genç konuşmasını yönetimi kurulu üyelerini yanına çağırarak yaptı. Genç konuşmasında “Sakaryaspor’a emek veren, mücadele veren, zamanını, parasını feda eden bütün eski başkanlarımız değerlidir. Bu yüzden önceki başkanımız sayın İbrahim Nalbant’a teşekkür ediyoruz. Bizim Sakaryasporla ilgili düşüncelerimiz, hedeflerimiz ve hayallerimiz var. Hayaller olmadan olmaz. İlk hedefimiz Sakaryaspor’umuzun kurumsal bir kimliğe sahip olmasını sağlamak. Profesyonel birimlerle bağlantıya geçerek en kısa zamanda Sakaryaspor’umuza kurumsal kimliğini kazandırmaya çalışacağız. Nüfusu 1 milyonu aşmış olan Sakarya şehrine aidiyet duygusunu kazandırmaya çalışacağız. Bu aidiyet duygusunu hissettiği zaman Sakaryaspor bir aile olup istediğimiz yerlere gelecektir” dedi.

3 AYDA BİR DENETİM YAPILSIN

Kulübü bağımsız bir kuruluşun denetlemesi gerektiğini belirten Genç “Bir konuya da değinmek istiyorum bundan sonra Sakaryaspor’un gelir ve giderleri için bir denetimci tutup 3 ayda bir kulüp gelir giderini denetlesin ve Sakaryaspor resmi sitesinde yayınlansın. Bundan sonraki dönem için altyapımıza önem vereceğiz ve inşallah 4-5 sene sonra Sakaryaspor’umuzu yeniden Avrupa kupalarında göreceğiz. Son olarak buraya gelen bütün taraftarlarımıza, yöneticilerimize ve bütün Sakarya halkına teşekkür eder kongrenin tüm Sakaryalılara hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum”  şeklinde konuştu.

“Sakaryaspor’un her zaman yanındayım”

Sakaryaspor Olağanüstü Genel Kurulu’nda konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç ve yönetimine başarılar diliyorum. Şehrimizin markası Sakaryaspor’un her zaman yanındayız. İnşallah hep birlikte kenetlenerek takımımızı hak ettiği noktaya ulaştıracağız” dedi.

BAŞARILAR DİLEDİ

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakaryaspor Olağanüstü Genel Kurul Toplantısına katıldı. Başkan Ekrem Yüce, yaptığı konuşmada “Sakaryaspor Olağanüstü Genel Kurulu’nun şehrimize, camiamıza, takımımıza, taraftarlarımıza hayırlı olmasını diliyor, Sakaryaspor Başkanlığını üstlenen arkadaşlara başarılar diliyorum. Sakaryaspor şehrimizin en önemli markası, şanlı mazisiyle hatıralarımızın en güzel köşelerinin sahibidir. Nice isimleri ülke sporuna kazandıran, Oğuz’u, Aykut’u, Tuncay’ı ile şampiyonluk kupaları kaldıran Sakaryaspor, futbolcu fabrikası, gözde spor kulüplerinden biridir. Gençlik yıllarımdan bugüne benim de gönlümde çok ayrı bir yere sahip olan Sakaryaspor, taraftarlarıyla da örnek bir camiadır” dedi.

“HEDEF ŞAMPİYONLUK”

Başkan Yüce, “Bir konuyu da burada tekrardan sizlere aktarmak istiyorum; biz her zaman Sakaryaspor’un yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Transferin açılması noktasında Sakarya’ya gönül verenler üzerine düşeni yaptı ve çok şükür transferin önündeki engeller kalkmış oldu. Şunu da belirtmek gerekirse şampiyonluk hedefiyle başladığımız yolculukta en ufak bir sapma yok. Bu camia yine sezon sonunda inşallah şampiyonluk ipini göğüsleyecek ve şehrimize büyük bir mutluluk yaşatacaktır” dedi.

“BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Başkan Yüce, “11 haftayı geride bıraktık. Elbette istediğimiz gibi bir başlangıç yapamadık. Ancak son iki hafta da elde ettiğimiz galibiyetler inancımızı tazeledi. İnşallah bu hafta oynayacağımız Karabük karşılaşmasından da galibiyetle ayrılarak yolumuza devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde yılsonunda başaracağız. Sakaryaspor’u hak ettiği noktaya hep birlikte ulaştıracağız. Tekrar tekrar ifade ediyorum; ben her zaman Sakaryaspor’un yanındayım” ifadelerine yer verdi.

“TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYALIM”

“Şimdi takımımız için yeni bir süreç başlıyor. Önümüzde uzun bir lig maratonu daha var. Arka arkaya alacağımız galibiyetlerle üst sıralara tırmanışımız inanıyorum ki devam edecek. Buradan bir kez daha çağrımı yinelemek istiyorum; şehir olarak Sakaryaspor’un etrafında kenetlenelim. Takımımızın başarısı için elimizi taşın altına koyalım. Nice başarılarıyla göğsümüzü kabartan, camiasıyla, taraftarıyla, yetiştirdiği oyuncularla örnek olan Sakaryasporumuzu hak ettiği yere birlikte taşıyalım. Bu vesileyle Sakaryaspor Olağanüstü Genel Kurulu’nun hayırlı olmasını diliyor, Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç ve yönetimine başarılar temenni ediyorum” sözlerine yer verdi.

Bir yanıt bırak