Ülkenin yeni üretim üssü

Sakarya’nın ülkemizin yeni üretim üssü olma yönünde kararlılıkla ilerlediğini söyleyen Vali Çetin Oktay Kaldırım, 14 milyar 700 milyon TL yatırımla 15 bin kişiye istihdam sağlamayı hedefledikleri Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin altyapı çalışmalarının başladığını söyledi

Vali Çetin Oktay Kaldırım, Kaynarca’da temaslarda bulunarak, devam eden ve yapılması planlanan projelerin yer alacağı alanları yerinde inceledi. İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli ve Belediye Başkanı Murat Kefli ile diğer yetkililer tarafından karşılanan Vali Çetin Oktay Kaldırım, ilk olarak Sabırlı ve Müezzinler Mahallelerinde temaslarda bulunarak bu alanlarda hayata geçirilmesi planlanan projeler konusunda bilgiler aldı.

REİSLER-OKÇULAR GÖLÜ

Buradan Reisler-Okçular Gölüne geçerek göl ve çevresinde incelemelerde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, bu alanın turizme kazandırılması için yapılan çalışmalar ve projelere dair bilgiler alırken vatandaşlarla da selamlaşıp çocuklarla yakından ilgilendi.

İHTİSAS OSB’DE ALT YAPI ÇALIŞMALARI

Vali Çetin Oktay Kaldırım, daha sonra Kaynarca’da altyapı çalışmalarına başlanan Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi inşaat alanını gezerek incelemelerde bulundu.

“ÇALIŞMAYA VE ÜRETMEYE DEVAM”

Yetkililerden bilgi alan Vali Kaldırım, Sakarya’mızın ülkemizin yeni üretim üssü olma yönünde kararlılıkla ilerlediğini,  200’ü aşkın sanayi parselinde yaklaşık 14 milyar 700 milyon TL (2 milyar $) yatırımla 15 bin kişiye istihdam sağlamayı hedefledikleri Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin altyapı çalışmalarına başladıklarını belirtti. Toplam 315 hektarlık alanda kurulacak ve stratejik sektörlerin yeni üretim merkezi haline gelecek olan OSB’nin, özellikle savunma, havacılık ve uzay kümelenmesi firmalarını bünyesinde bulunduracağını belirten Vali Kaldırım, Sakarya için çalışmaya ve üretmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

KARABOĞAZ SAHİLİ

Son olarak Kaynarca Karaboğaz sahilinde incelemelerde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, Türkiye’nin en geniş ve uzun kumsallarından birine sahip olan sahil boyunca yürüyüş yaparak planlanan turizm yatırımları ve projeleri hakkında yetkililerle istişarelerde bulunup çalışmalara dair bilgiler de aldı.

“KAYNARCA HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRECEK”

Doğal güzellikleri, gölleri ve eşsiz bir Karadeniz sahiline sahip olan Kaynarca’nın turizm alanında hak ettiği yeri alabilmesi için tüm aktör ve paydaşlarla birlikte önemli projeler geliştirdiklerine değinen Vali Kaldırım, ayrıca organize sanayi bölgeleri ile de ilçenin yatırım alanında cazibe merkezi haline geleceğini ifade etti.

Bir yanıt bırak