Ayhan Sefer Üstün; “SATSO bizim çözüm ortağımız”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret eden AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “Sakarya’nın otomotiv konusunda enstrümanları her geçen gün artıyor ve değerleniyor. Milli treni, milli tankı üreten Sakarya, yerli otomobili de üretecek alt yapıya sahiptir. SATSO bizim önemli bir çözüm ortağımızdır” diye konuştu.

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul’u makamında ziyarette etti.

Türkiye Uluslararası Güven Ortamının Merkezi Olacak

Söz konusu iade-i ziyarete SATSO Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri iştirak etti.

Sakarya ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, “2023 vizyonunun parlayan yıldızı Sakarya’mız olacaktır. SATSO olarak üyelerimizin menfaati doğrultusunda sorunlarına yönelik bürokrasi ile aralarında köprü vazifesindeyiz. Hizmet için bu makamlardayız. Bugün ülkemizde oluşturulan istikrar ortamı iş dünyası adına büyük önem taşıyor. Sermaye ürkek kuş gibidir ve istikrarın olmadığı ortamda ekonomik büyümeden söz edilemez. İstikrar ortamından memnunuz, ülkemizi terör illetinden kurtarırsak uluslararası güven ortamının merkezi olacağız” diye konuştu.

Yerli Oto’da tüm işaretler Sakarya’yı Gösteriyor

Başkan Kösemusul konuşmasının devamında otomotiv üssü Sakarya çalışmaları ile ilgili değerlendirmede bulunarak BMC’nin Karasu’daki yatırımının Sakarya’nın otomotiv üssü olma yolunda güçlü bir referans olarak eklendiğini dile getirdi. Kösemusul, “Otomotiv Şehri Sakarya hedefiyle Sakarya Vites Yükseltiyor dedik ve bu doğrultuda önemli çalışmalar yaptık, paydaşlarımızla gayretlerimiz oldu. Şehrimizin potansiyeli ve değerleri ile stratejik yatırımlara ev sahibi olacağını her fırsatta dile getirdik ve Sakarya’mızı bu yatırımlara hazırlamak için hep birlikte yoğun bir çaba gösterdik. Ve bugün BMC gibi bir dünya markasının Sakarya’yı tercih etmesi çok önemli bir gelişmedir. Yatırımcılar iyi matematik yapar, bu anlamda otomotiv yatırımlarında bugün tüm işaretler Sakarya’yı gösteriyor, bu oldukça memnuniyet verici. Yerli Otomobil üretimi konusunda da altyapı, donanım ve avantajlarımız katlanarak artıyor, yerli üretim konusunda ülkemizin gelişim göstermesi ve bu ilerlemenin baş aktörünün Sakarya olması için gayretlerimiz güçlü lobimizle birlikte devam edecektir” şeklinde konuştu.

Bir yanıt bırak