Yerli otomobil gururu

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili dün Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtıldı. Erdoğan, ”Bugün ülkemiz için tarihi bir güne, Türkiye’nin 60 yıllık rüyasının gerçeğe dönüşmesine hep birlikte şahitlik ediyoruz” dedi

SERİ ÜRETİM 2022 YILINDA

Yerli otomobilin SUV ve Sedan modeli aynı anda gösterildi. Kırmızı ve beyaz renkteki yerli otomobil ilk kez görücüye çıktı. Başkan Erdoğan, yerli otomobil fabrikasının Bursa’nın Gemlik ilçesindeki TSK arazisine kurulacağını söyledi. 2022’de tüm Türkiye’de şarj altyapısı hazır olacak, yerli otomobilin seri üretimine de 2022 yılında geçilecek.

ERDOĞAN’DAN İLK ÖN SİPARİŞ

Yerli otomobil için ilk siparişi Başkan Erdoğan verdi.

Erdoğan, ”Bu iş için 100’ün üzerinde Türk mühendis gecesini gündüzüne kattı. Hayalimiz tasarımcı ve mühendislerimizin emekleriyle yoğrulan,milli teknolojilerle üretilen, dünyaya adımızı duyuracak otomobile sahip olmak” dedi.

Yerli otomobil tanıtım törenine katılan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce: “Sayın Cumhurbaşkanımız ile birlikte ülkemizin bu mutlu ve gururlu gününde #GeleceğeYolculuk’a çıkıyoruz. Gururluyuz. Yarınların Türkiye’sine, #GeleceğeYolculuk başlıyor!” dedi.

Bir yanıt bırak