’19 Mayıs güçlü bir inancın uyanış tarihidir!

Paylaş:
İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Kılıçaslan mesajında, ‘19 Mayıs, Milli Mücadelemizin fiilen başladığı, milli iradenin, birlik ve beraberlik ruhunun, güçlü bir inancın uyanışı, aziz milletimizin yeniden diriliş günüdür’ dedi.

GÜÇLÜ BİR İNANCIN UYANIŞI

Başkan Selçuk Kılıçaslan mesajında, ‘19 Mayıs 1919 esarete karşı bağımsızlığın, teslimiyetçiliğe karşı dik duruşun, yılgınlığa karşı umut ve uyanışın miladı, Türk Milletinin geleceğine vurulmak istenen prangaları kırarak tarihi yeniden yazdığı destansı bir mücadelenin ilk adımıdır. 19 Mayıs 1919 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak ülkemize ve bağımsızlığımıza göz diken hainlere karşı Milli Mücadelemizi fiilen başlattığı, milli iradenin, birlik ve beraberlik ruhunun, güçlü bir inancın uyanışı, aziz milletimizin yeniden diriliş günüdür’ dedi.

ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIK AŞKI

‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’dan başlattığı bu tarihi yürüyüş ile özgürlüğe ve bağımsızlığa aşık olan halkımız boyunduruk altında yaşamayacağını bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir’ diyen Kılıçaslan, ‘Samsun’dan parlayan milli mukavemet iradesi, Amasya Genelgesi ile yol haritasını çizmiş, Sivas ve Erzurum kongreleri ile güçlenmiş, 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılmasıyla beraber hedefine ulaşmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti; top yekün milletçe zafere taşıdığımız milli mücadelemizin sonunda bitmemizi, tükenmemizi, vatansız kalmamızı isteyen işgalcileri İzmir’de denize döken iradenin eseridir.

GENÇLİĞE OLAN GÜVEN

Gazi Mustafa Kemal Atatürk milli mücadele sonrası; özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı, egemenliğimizi ve Cumhuriyetimizi gençlerimize emanet etmiş, ‘Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz’ diyerek bu konuda gençlere olan güvenini ortaya koymuştur. 19 Mayıs 1919’un 101. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milli Mücadelemizin ölümsüz kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle bir kez daha anıyor, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum’ ifadelerini kullandı.

Bir yanıt bırak