Aksoy’dan göç istilasına karşı millî duruş çağrısı

Paylaş:

Vatan ve Hürriyet Derneği tarafından Adapazarı Demiryol Sendikası Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘‘Atatürk Cumhuriyeti’nin Temel ilkeleri ve Göç istilasının Türkiye Cumhuriyeti’ne Tehditleri’’ konulu konferans düzenledi. Konferansa konuşmacısı olarak katılan Demokrat Parti Göç ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkanı Yardımcısı İlay Aksoy, Türkiye’nin bir göç istilasına uğradığınına dikkat çekerek, tüm siyasi partileri ortak haraket etmeye davet etti ve, ‘‘Demografik istilaya karşı siyasiler milli bir çizgiye gelmeli’’ dedi.

Vatan ve Hürriyet Derneği’nin düzenlediği güncel konuyu içeren konferansa büyük ilgi gösterildi. Açılış konuşmasında tüm katılımcılara teşekkür eden Vatan ve Hürriyet Derneği Genel Başkanı Yaşar Dursun, derneğin kuruluş amaç ve hedeflerini paylaştı.

Dursun, konuşmasında, ‘‘Bugün demografik yapıya ve cumhuriyetin ana ilkelerine saldırılar had safhaya geldiğinden dolayı teşkilatlanıp, siyasi parti gözetmeden, tüm siyasilerle çalışma ortamı meydana getirmek için bu oluşum gerekliydi. Bu amaçla Vatan ve Hürriyet Derneği’ni kurduk. Bu ülke hepimizin. Biz sivil toplum örgütü olarak geleceğimizin güvenliğini Türklük çerçevesi içinde Türk Bayrağı altında gören insanlarız. Eğer Atatürk’ün bize gösterdiği ilke ve inkılapları iyi anlayamazsak ise bizlerin içerisinde yaban otları türemeye çok sıkıntılar meydana geliştirmeye devam ederler’’ ifadelerini kullandı.

Konferansa, Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı Zafer Adalet, Parti yönetimi, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve iş adamları ile basın mensupları katıldı.

‘TÜRKLERİN OLMADIĞI BİR TÜRKİYE HAYAL EDİLİYOR!’

‘‘Atatürk Cumhuriyeti’nin Temel ilkeleri ve Göç istilasının Türkiye Cumhuriyeti’ne Tehditleri’’ başlığını taşıyan konferansta konuşan Demokrat Parti Göç ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkanı Yardımcısı İlay Aksoy, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Konuşması dikkatle takip edilen Aksoy, planlı göçler nedeniyle Türkiye’yi büyük tehlikenin beklediğine vurgu yaptı.

Cumhuriyetin 100. Yılı’nın gerektiği gibi kutlanmayışının altındaki nedenleri anlatan Aksoy, ‘’100. yılımız tamamlanırken, hakettiğimiz, ödediğimiz bedel karşısında da arzu ettiğimiz gibi kutlanmıyor. Bu, göçle çok paralel bir şeydir. Çok bilinçli bir sebebi de vardır esasında. Niye 100. yılımız bu kadar sönük kutlanıyor, neredeyse gözlerden uzak bir şekilde geçmesini istiyorlar. Çünkü yeni bir Türkiye arzu ediliyor. Bu yeni Türkiye’nin içinde; Türkelerin olmadığı, Türk tarihinin olmadığı, Türklerin özgür, ve bağımsız olmadığı bir Türkiye istiyorlar. Türklerin de hafızası, gençlerin de hafızasının neredeyse silindiği bir ikinci yüzyılımıza girmekteyiz’’ dedi.

Emperyalist güçlerin 100 yıl önce Türkiye üzerine planladıkları oyunları bozduklarını, yine bozacaklarını ifade eden Aksoy’un ‘’Çok vahim bir tablo ile karşı karşıyayız. Ama bu süreç biz bize olmuyor. Bu süreç bir projenin bir parçasıdır. Yüzyıllık bir planın sonuna doğru gelmekteyiz. Bundan sonraki aşamada bu planın 100 yıl önce tutup tutmadığı gibi yine bizlere, Türklere bağlıdır. Türk 100 yıl önce bu planı bozdu yine aynı şekilde  bozacaktır’’ sözleri katılımcılardan büyük alkış aldı…

Demokrat Parti Göç ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkanı Yardımcısı İlay Aksoy, ‘‘Atatürk Cumhuriyeti’nin Temel ilkeleri ve Göç istilasının Türkiye Cumhuriyeti’ne Tehditleri’’ konulu bir konferans verdi

‘FİİLEN BİR DEMOGRAFİK SAVAŞ AÇILMIŞTIR’

Türkiye’nin bir demografik istilaya uğratıldığını ifade eden Aksoy, ‘‘2019 yılından beri yaptığımız İstanbul Fatih’te yaptığımız saha çalışmasında dehşete düştüm. Levhaların bir çoğu Arapçaya dönmüş, esnafın bir çoğu Arap olmuş, denetimden uzak, belediye hiç bir şekilde denetlemiyor, zabıtalar yabancılara gitmiyor, dil bilmiyoruz gerekçesiyle… Ve anormal bir şekilde kiralar yükseliş gösteriyor ki yabancılar tutsun, Türkler orayı tutmasın. Adeta 2019 yılında ekonomi bile yavaş yavaş el değiştirmeye başladığını gördüm. Çalışma sahamızda resmen Türk arar hale geldik. Bu işgal değil de nedir Allah aşkına?

Ancak bu işgal bir günde olmadı… Uzun bir süreden geçti. Ama bu işgal, 2002’de hükümetin değişmesiyle birlikte başladı. Çünkü elverişli insanlar lazım bu projeyi gerçekleştirmek için. ama 2011’den itibaren de çok ciddi anlamda gaza basılmış vaziyetteler. Bugün Türkiye’nin uğradığı bir demografik saldırıdır ki bir NATO ülkesi olduğumuz için bize savaş doğrultamazlar ama bize bir demografik savaş açtılar, bunu net olarak bilin. Bize fiilen bugün demografik savaş açıldı ve bunu gerçekleştirebilmek için de ona göre insanlar lazım; Türklüğü önemsemeyen, milli şuuru olmayan, bir ulus devlet, ulus kimliğinin ne kadar kıymetli olduğunu bilmeyen ve ulus kimlik dağıldığında ne kadar kolay kullanışlı hale gelebilecek darmadağın bir ulusun ne kadar işlerine yaracağını bildikleri için ona göre iktidar olan insanlar geldi.’’ diye konuştu.

‘GÜLEN PROJESİNİN DEVAMI’

Ülkede meydana bu gelişmelerin bir tesadüf olmadığını belirten Aksoy, ‘‘Bugünkü proje özellikle belirtmek istiyorum, Fetullah Gülen projesinin bir devamıdır, ayrı değildir. Türkiye’de yaşadığımız hiç bir şey tesadüf değil. Bu insanlar tesadüfen gelmedi, bu insanlar tesadüfen 81 ilimize yerleşmedi. Bütün Suriyeliler şehirlerin tam merkezlerine yerleştirildi, kırsalda yoklar. Neden? Çünkü Türkler önce şehir merkezlerinden püskürtüldü. Ekonomik imkansızlıklar veya güvenlik nedenleri ile Türkler o bölgelerde yaşayamaz hale gelip başka bölgelere taşınınca en önemli şehir merkezleri onlara kaldı.

Bugün geceleri hangi birimiz parklarda oturabiliyoruz… Tek başına annelerimizi, eşlerimizi, çocuklarımızı hava karardıktan sonra kimler sokakta bırakabiliyor? Çünkü resmen fiilen bir demografik işgal gerçekleşiyor şu an. Bu demografik işgal kalıcı olsun diye de vatandaşlık veriliyor. Aynı kurgu 1948 yılında İsrail-Filistin’de yaşanmıştı…’’ ifadelerini kullandı.

‘HER PARTİ BİR GÖÇ BİRİMİ KURMALI’

Türkiye’de yabancı istilası olmasına karşın, tüm siyasi partileri duyarsızlıkla eleştiren Aksoy, ‘‘Demokrat Parti ilk kez 11 yıl sonra bir ‘Göç Birimi’ kurdu.. Düşünebiliyor musunuz, ülkenizde 12 milyon yabancı var ve siyasi partiler bunu araştırmıyor. Kendimize öz eleştiri yapmak zorundayız. Eğer ülkemizi kurtarmak istiyorsak, tüm partiler bir göç birimi kurarak saha araştırması yapmak zorundayız’’ dedi.

‘TÜRKİYE VAHİM BİR NOKTADA’

Yaşanmakta olan bu olaylar karşısında siyasi partilerin ortak hareket etmesi gerektiğini belirten Aksoy, ‘‘İşte geldiğimiz nokta gerçekten Türkiye için çok vahim noktadır. Ama değişim alttan yukarıyı olur, yukarıdan aşağıya değil. Kurtuluş savaşımızı halkımızla birlikte yapmasaydık o zaman bizim de emperyalist güçlerden hiç bir farkımız kalmazdı. Dolayısıyla yeniden bir halk uyanışı şart. Kendi partilerimize baskı kuramız şart. Ülkemizde siyaseti de değiştirmemiz lazım herşeyden önce… Siyasiler tekrar bir milli çizgiye gelmeli ve gelmek zorunda. Demografik istila konusunda bir birlik olmak zorunda, ortak bir tutum sergilemek zorunda. Sergilemeyen derhal hain olarak ilan edilip dışlanması lazım. Başka yolu yok. Ya vatanımıza sahip çıkacağız, ya vatanımıza sahip çıkacağız, başka yolu yok.. Çünkü bu hükümet onlara ciddi bir şekilde hem vatandaşlık veriyor, devlet memuru yapıyor. İleride bizim karşımıza yabancı savcılar çıkacak, yabancı hakimler çıkacak, yabancı yargıtay üyeleri çıkacak, yabancı milletvekilleri, bakanlar çıkacak. Biz o zaman egemenliğimizi nasıl koruyacağız?’’ diye konuştu.

‘DEMOGRAFİK PLAN YAPILMIŞ’

Doğu illerinde bir demografik planlama yapıldığına dikkat çeken Aksoy, ‘‘Göçün yoğun olduğu bütün illere gidiyorum. Çok net gördüm maalesef; hükümet çok bilinçli bir demografik bir planlama yaptı. Yani Mersin’de, Adana’da yaşayan Araplar, yabancılar Mardin’de Diyarbakır’da, Malatya’da aynı değil, Batman’da aynı değil. Çok net bir şekilde Batman’da Adıyaman’da, Malatya’da, Mardin’de daha Irak kökenli Kürt Suriyeliler yaşıyor. Orada çok fazla  Arapça da duymazsınız.

Peki Papa’nın şerefine çizilen pulu hatırlarız değil mi?.. Büyük Kürdistan haritası… İşte o illerde çok fazla Arap bulamazsınız, demografik olarak da planlama yapılmıştır. Özellikle Doğudaki o illerde bir çok havaalanı 2013 yılından sonra genişletilmiş ve yenilenmiştir.

Dolayısıyla durum gerçekten çok sıkıntılı ama Türkün tarihi gereği umutsuz olma lüksümüz yok, inancımızı yitirme lüksümüz yok. Biz yine tarihimize, atalarımıza layık olmak için bugünleri de atlatacağız. Bu yabancıları da püskürteceğiz ve yeniden güçlü bir ulus devletini de muhafaza etmeye devam edeceğiz. Hep birlikte yapacağız bunu.’’ ifadelerine yer verdi.

Konferans sonunda bazı katılımcıların sorularını da yanıtlayan Aksoy, kendisini dinledikleri için tüm katılımcılara teşekkür ederek, Cumhuriyetin 100. yılını kutladığını ifade etti.

KONUŞMACI AKSOY’A BÜYÜK İLGİ

İlay Aksoy, konuşmasının ardından katılımcılar tarafından sevgi gösterisi ile karşılaştı. Vatan ve Hürriyet Derneği Genel Başkanı Yaşar Dursun, konferansa katılım ve katkılarından dolayı Demokrat Parti Göç ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkanı Yardımcısı İlay Aksoy’a dernek adına teşekkür ederek çiçek takdim etti. Günün anısına fotoğraf çekimlerinin ardından etkinlik sona erdi.

Sakarya Haber Ajansı / Sakarya – Adapazarı

Haberin videoları:
https://www.facebook.com/fehmi.duman1/videos/2185256831681961/?ref=embed_video&t=0
https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=350337514166371&t=3

İgili haber:

Demokrat Parti Göç ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkanı Yardımcısı İlay Aksoy “Biz Kurtuluş Savaşı’nı Filistin olmamak için verdik. Emperyalist güçlerin oyununu 100 yıl önce bozduk.”