Başkan adayı Alemdar basın mensuplarıyla buluştu

Paylaş:

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, basın mensupları ile bu sabah düzenlenen kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Alemdar’ın yanı sıra; Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turhan, İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Serdar Akgün, Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan ve medya mensupları katıldı. Konuşmasında önemli mesajlar veren başkan adayı Alemdar, ”Sakarya’nın geleceği için çalışacağız” dedi.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi için AK Parti’den aday gösterilen Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Başkan Alemdar, Adapazarı’nda bu sabah Belpaş Elegante Kafe’de düzenlenen kahvaltılı bir toplantıda medya mensupları ile buluştu. Yerel basının önemine vurgu yapan Alemdar yaklaşan yerel seçimler öncesi çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını belirterek, Sakarya’yı daha ileriye götürmeyi hedeflediklerini söyledi.

‘CUMHURBAŞKANIMIZA REKOR OY HEDİYE EDECEĞİZ’

Toplantıda ilk konuşmayı yapan AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, yerel seçimlerde rekor oy alacaklarını ifade ederek, “Toplantının ana amacı Yusuf Başkanımın basınla buluşmasıdır. Biz Yusuf Başkanımızla beraber nasıl daha iyi çalışma yapabiliriz diye başladık. Bütün ilçelerimizi taradık. Her ilçemizde adeta bir yarış var. Hangi ilçede birincilik olur diye. Bizler Yusuf Başkanımızla birlikte Türkiye de rekor oy olarak cumhurbaşkanımıza hediye edeceğiz. Bu hafta İlçe Belediye Başkan Adayımız da belli olacaktır. Ondan sonra çalışmalarımız hızla devam edecek” dedi.

‘SAKARYA TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLACAK’

Tever’in konuşmasından sonra medya mensuplarına hitap eden Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, “Şehrimizde halk arasında çok büyük bir coşku var. Yusuf başkanımız bu sevgiyi kazanmış. Sakarya basın mensuplarımızla birlikte Sakarya birinciliği yakalar. Bayburt çok küçük bir il ama birinci oldu ve cumhurbaşkanımız ilk oraya gitti. Ben inanıyorum ki sizin de üstün başarılarınızla Türkiye birincisi olacaktır. Sakarya seçimle alakalı sıkıntısı olmayan bir il. Bu rahatlıkla bize birincilik getirecek. Milletvekilleri olarak Ankara’da elimizi güçlendirecek. Hafta içerisinde ilçelerimizi de açıklayacağız. Hep beraber çalışmaya başlayacağız” ifadelerini kullandı.

‘BU BİR BAYRAK VE HİZMET YARIŞIDIR’

Basın mensuplarına toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür eden Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, “Bu milleti doğru bilgilendirmek için sokaklara düşen basın mensuplarını selamlıyorum. İnşallah Sakarya’mızı aldığımız yerden daha yukarı taşımak için çalışacağız. Bizim yaptığımız iş bayrak yarışıdır, hizmet yarışıdır.

Bizim anlayışımıza göre hiç kimse kötü olduğu için gitmez, gelen de çok iyi olduğu için gelmez bu işler nasip işidir.

Biz Sakarya’yı daha ileriye götürmek için çalışacağız. Hedefimiz çıktığımız bu yolda insanlara ulaşıp ne yapabileceğimizi ortaya koymak. Sokaklarda çalışıp insanımızın isteğini almak için bize görev verdiler. İlçelerimizde teşkilatlarımızı ziyaret ettik. İlçelerde ilk günkü heyecanla çalışmaya hazır olan abilerimizi, ablalarımızla görüştük. Bizim için küsmek, yorulmak olmaz. Bizde insanlığa hizmet için çalışma var. Bu hafta inşallah ilçe adaylarımızı da tamamlayacağız ve yolumuza devam edeceğiz. Bundan önce yapılanlar için teşekkür ediyoruz, yarım kalanları tamamlayacağız, yenilerini yapacağız” dedi.

YATAY MİMARİ, TRAFİK VE RAYLI SİSTEM

Şehrin deprem güvenliği konusunda açıklamalarda bulunan Alemdar, “Yatay mimari, güvenlikli binalar dedim. Yatay mimariden vazgeçmeyeceğiz. Asla sıvılaşması yüksek olan tarım alanlarında yapılaşma yapmayacağız. En önemli, en öncelikli çalışmalarımızdan birisi de deprem görmüş, hasarlı hasarsız fark etmez, tespitini yaptığımız binaları mutlaka dönüştüreceğiz.

‘Yerinde dönüşüm’ adı altında yapmış olduğu çalışmalarla birlikte dönüşümü hızlandıracağız.

Nitelikli ve yatay mimariden asla vazgeçmeyeceğiz. 15 yıldır Serdivan’da uyguladığımız ve bu şehirdeki herkesin kabul ettiği yatay mimarimize devam edeceğiz ve doğal güzellikleri koruyacağız.

Şehirdeki trafik yoğunlu ile ilgili, trafiğimiz her geçen gün yoğunlaştığını biliyoruz. Vatandaşlarımızın trafik ile ilgili sıkıntıları yaşamamsı için projelerimiz olacak.

Şu an da raylı sistem de atılan adımları sürdüreceğiz. Ulaşımda yeni adımlar atacağız. Tarım da, sanayi de şehrimizin avantajlarını kullanacağız. Şehrimiz için yapacak çok şeyimiz var. Hep beraber şehrimizin daha yaşanabilir bir şehir haline getireceğiz. Bu şehrin gelişmesi için el ele omuz omuza vereceğiz. Bizler asla ayrıştırmayacağız, ötekileştirmeyeceğiz. Bu şehir için çaba sarf edenleri baş tacı yapacağız” diye konuştu.

‘HİZMET ÜRETMEK İÇİN KARARLIYIZ’

Sakarya’nın geleceği için uyum içeresinde çalışacaklarını vurgulayan Alemdar, ”Şehrimizin 16 ilçesine eşit ve adil davranmak için seçim beyannamemizi oluşturup sizlerle buluşacağız. Biz hizmet üretmek için kararlıyız, hazırız. Bize güvenen, bize inanlara şükranlarımı sunuyorum. İnşallah uyum içerisinde Sakarya’nın geleceği için çalışacağız. Nefsimizle değil Sakarya için çalışacağız. Siz bu şehrin her anısında yer alan basın mensuplarına teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde Sakarya için seçim beyannamesini aktaracağız” dedi.

Bir yanıt bırak