Deniz Küreği Türkiye Kupası 3.lük madalyası Sakarya’nın

Paylaş:

Deniz Küreği Türkiye Kupası kürek yarışları, 30 kulüp ve 500’ü aşkın sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Kocaeli’nin Gebze ilçesinde Şişecam Spor Kulübü Tesisleri’nde 19-20 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen kürek yarışlarında Sakarya’ya madalya geldi.

YouTube Kürek Federasyonu kanalında canlı yayınlanan ve toplam 22 yarışa sahne olan kupa mücadelesinde dereceye giren Sakarya Alesta Kürek Takımı sporcularından Cengizhan Sungurlu ve Dilek Sungurlu Master Mix 2X yarışında 3’üncü oldu.

Master Erkek 2X yarışında mücadele eden Samet Alaylı ve Atay Gündüz ise yaşanılan tüm aksilikler ve zor şartlara rağmen 5’inci olarak Sakarya’ya derece ile döndüler.

Kürek yarışları sonrası bir açıklama yapan Sakarya Alesta Kürek Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Cengizhan Sungurlu, 9-10 Eylül’de İzmit’te yapılacak olan Deniz Küreği Türkiye Şampiyonası için çalışmaların Sapanca Gölü’nde tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Diğer taraftan 9 Ekim 2023 tarihinde yapılacak olan Deniz Küreği Türkiye Şampiyonası için hazırlıkların devam ettiğini de ifade eden Sungurlu, en kısa zamanda Sakarya’yı ve Türkiye’yi uluslararası yarışmalarda temsil etmek istediklerini, çalışmalarına da bu vizyonla devam ettiklerini dile getirdi.

 
Sakarya Alesta Kürek Kulübü

Sakarya Alesta Kürek kulübü 2020 yılında Sakarya’da kürek sporuna başlayıp sonrasında Galatasaray Spor Kulübü ve Mili takımda profesyonel olarak sporculuk yapmış Cengizhan Sungurlu tarafından kuruldu.

Kürek sporunu sadece profesyonel sporcular değil, 7’den 70’e herkesin deneyimlemesini isteyen Cengizhan Sungurlu, ‘Suda Hayat Var’ ifadesiyle Sapanca Gölü’nün eşsiz güzelliklerinde tüm vatandaşları Kürek- kano-dragon bot branşlarıyla tanıştırdı.

Kürek sporuyla tanışanlar ise hobi-rekreasyon olarak başladığı bu serüvene Türkiye Kürek Federasyonu onaylı lisanslı sporcular olarak devam ettirme şansı yakalıyor.

3 yıldır ulusal yarışlara katılan Sakarya Alesta Kürek Kulübünde 300’ü aşkın aktif üye, 25 lisanslı sporcu bulunuyor.

Antrenör kadrosunu ise Dünya 4’üncülüğü bulunan Cengizhan Sungurlu, Dünya 6’ıncılığı bulunan Sinan Akalın ve Türkiye şampiyonlukları bulunan Baran Demir ve Yusuf Baydoğan oluşturuyor.