Eğitim duayeni Hidayet Yiğit emekli oluyor

Paylaş:

Sakarya’da Mesleki ve Teknik Eğitimin duayenlerinden Hidayet Yiğit 8 Şubat 2020 itibarı ile yaş haddinden emekliliğe hazırlanıyor.

Yiğit Sakarya İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi,  Sapanca METEM ve Hendek Mesleki ve Teknik Anadolu Lise’lerinde uzun yıllar Okul Müdürlüğü yaptı.

UNUTULMAZ HİZMETLERİ VAR

Hidayet Yiğit, özellikle 1999 Sakarya Depremi sonrası büyük hasar gören bölgemizin en büyük okullarından ve halk arasında 1. Endüstri Meslek Lisesi olarak anılan Sakarya İMKB MTAL’nde fiziki yapılanmasında okul ana bina ve atölyelerinin yeniden yapılandırma güçlendirme inşa ve geliştirilmesinde, Sakarya’da yeni teknoloji ve ilk CNC tezgahlarının okula kazandırılmasında, okulun yurt içi ve yurt dışı tanıtım ve desteklenmesi  faaliyetleri sosyal aktivite, sportif etkinlikler ve bir çok yenilikçi Eğitim projesi ile başarılı bir çalışma örnekleri sergilediği gözlenmişti.

VEDA AÇIKLAMASI

Son 5 yıldır öğretmen olarak görev yaptığı Ferizli Recepbey Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 8 Şubat’da görev süresini tamamlayacak olan Yiğit, çok sevdiği mesleğine veda ederken şunları söyledi:

“1978 yılında Eskişehir İnönü MTAL’nde ilk görevime başladım. Sırası ile Adapazarı Halk Eğitimi Merkezi, Sakarya İMKB MTAL, İzmit MTAL, Adapazarı MEM, Sapanca METEM, Hendek MTAL Arifiye Ümit  Erdal MTAL ve son olarak da halen görev süremi inşallah hayırlısı ile  tamamlayacağım Ferizli Recepbey MTAL ‘liselerinde yaklaşık 30 yıl öğretmen, alan şefi, müdür yardımcısı, müdür baş yardımcısı ve müdür olarak çalıştım. 13 yıl da özel sektör deneyimim oldu.

Eğitim ordumuzun bir neferi olmaktan her zaman gurur duydum. Eğitimde yapılanmanın çimentosunun sevgi olduğunu hiç unutmadım ve görevimi severek yaptım.

Bayrağını, milletini, Cumhuriyeti, Ata’sını seven ilkeli özgüveni yüksek mili ve manevi değerlerimize saygı duyan Atatürk ilkelerine bağlı çevreye duyarlı sorumluluklarının bilincinde vicdanı hür, gelişmeyi hedefleyen gençler yetiştirmeye çalıştım.

Geriye doğru baktığımda iyi ki yapmışım dediğim şeyler olmuştur, aynı zamanda keşkelerim, hatalarım ve ders aldıklarım da olmuştur.

Elbet bir gün ilahi adalet tecelli ettiğinde unutmayı  yürekten dilediğim kişiler ve zamanlar var hakkımı helal etmeyeceğim, ideallerimden çalan insanlar ve makamlar da var.

Bana mesleki hayatımda hep destek olan başta eşim çocuklarım ailem ve yine bana her zaman adil tarafsız objektif davranarak destek olan vicdan sahibi dürüst sorumluluk sahibi üst amirlerime, idareci ve öğretmen arkadaşlarıma buradan sizlerin aracılığı ile de teşekkür etmeyi borç bilirim. Ben razıyım Yüce Allah da onlardan razı olsun.

Bu süreçte bilerek ya da bilemeyerek kırdığım üzdüğüm çalışma arkadaşlarım olmuşsa onlardan da af diliyorum haklarını helal etmelerini istirham ediyorum.

Bana öğretmenlik mesleğimin onurunu yaşatan tüm öğrencilerime de buradan selam ve sevgilerimi yolluyorum.

Varsa hakkım hepsine helal ediyorum. Beni ve tüm öğretmenlerini unutmayıp hatırlamalarını kendilerine ailelerine ülkemize hayırlı iyi birer vatandaş ve insan olmalarını Yüce Yaradan’dan niyaz ediyorum.

Son olarak bizim çalışma ve projelerimizi her zaman kamuoyu ile paylaşarak katkı ve desteklerini esirgemeyen siz değerli Basın Mensuplarına hasseten içtenlikle teşekkür ediyorum.

Bende hakkı olan herkese selam sevgi ve saygılarımla.”

2 Yorum

  1. Harika veda yazınız değerli insan gibi insan Hidayet hocam. Emeklilik hayatınızı sağlıklı ve sevdiklerinizle musmutlu keyifli geçirmenizi diliyorum saygılar selamlar

  2. Emekliliğin hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonraki hayatında sevdiklerinle birlikte huzurlu mutlu sağlıklı bir ömrün olsun inşallah.

Yoruma kapalı.