Fuara Sakarya damgası

Paylaş:

Bu yıl İstanbul’da 10’ncusu düzenlenen Uluslararası Doğu Akdeniz Ülkeleri Kafes Kuşları Yarışması’na katılan Sakaryalı kuş yetiştiricileri aldıkları birincilik ve çeşitli derecelerle fuara damgasını vurdu.

SÖKSED FUARA İLİ GÖSTERDİ

10. Uluslararası Doğu Akdeniz Ülkeleri Kafes Kuşları Yarışması 21-24 Ekim tarihleri arasında Pet Zoo Eurasia Fuarı ile birlikte İFM 11 nolu holde gerçekleştirildi. Binlerce hayvansever, mükemmel bir fuar ve şahane bir yarışma organizasyonunda buluşarak yarışmalara katıldı.

Sakaryalı kuş yetiştiricileri de yarışmalara büyük ilgi gösterirken, Sakarya Ötücü Kuşlar ve Serinofil Derneği (SÖKSED) yönetimi ve üyeleri fuara geniş katılım sağladı.

MADALYALARLA DÖNDÜLER

Yarışmalara aylar öncesinden hazırlanan Sakaryalı yetiştiriciler, kanarya ve muhabbet kuşlarında çeşitli kategorilerde başarı göstererek madalya almaya hak kazandılar.

Yarışmalara Kanaryalarda; Sakarya Ötücü Kuşlar ve Serinofil Derneği’nden Bahattin / Cüneyt Geyve, Larguet Lip. Kanaryası ile Ahraç kategorisinde 1’ncilik madalyası aldı. Dernek üyelerinden Mehmet Neyse, Fife Fancy Melanin cinsi Ahraz kanaryası ile 3’ncülük ödülüne layık görülürken, Sezer Kaya ise Sultan Papağanı ile Klasik kategoride 3’ncülük elde etti.

Muhabbet kuşları yarışmasına ise; Sakarya Muhabbet Kuşu ve Kıvrık Gagalı Üreticiler Derneği’nden (SAKDER) Birol Şahin, katıldığı Show Jumbo cinsi Muhabbet kuşu ile birincilik madalyasına hak kazandı.

Yarışmalarda alınan bu başarılar Sakarya’nın adından söz ettirdi. 

HEDEFİMİZ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

SÖKSED Başkanı Mesut Taşçıoğlu, bu başarıları devam ettirmek için yoğun bir çalışma dönemine daha girdiklerini ifade ederek, gelecek yarışmalara da iddialı olarak hazırlandıklarını söyledi.

Yine İstanbul’da bu yıl 3-4-5 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan Uluslararası yarışmaya kuşları ile hazırlandıklarını söyleyen Başkan Taşçıoğlu, “Hedefimiz Sakarya’yı bu şampiyonada en iyi şekilde temsil etmek. Bunun için dernek olarak çok titiz bir çalışma yürütüyoruz. Fuara katılan tüm üyelerimiz ve kuşseverlerimize teşekkür ediyor, yarışmaya hazırlanan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

FUARA HAYVANSEVERLER İLGİ GÖSTERDİ

10. Uluslararası Doğu Akdeniz Ülkeleri Kafes Kuşları Yarışması 21-24 Ekim tarihleri arasında Pet Zoo Eurasia Fuarı ile birlikte İFM 11 nolu holde gerçekleştirildi.

Bir yanıt bırak