İYİ Parti Sakarya Teşkilatı “İYİLİK” için yürüdü

Paylaş:

İYİ Parti, Help Steps uygulaması üzerinden İyilik İçin Yürü kampanyası başlatmıştı. Adımların bağışa dönüştüğü kampanyaya İYİ Partililer yoğun katılım gösterdi. Kampanyada atılan adımlar TEMA vakfına bağışlanarak binlerce ağaca dönüşecek.

İYİ Parti Sakarya İl Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ”İYİ Parti Genel Başkanımız Meral Akşener, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ilk adımı attıkları yer olan Tütün İskelesi’nden bugün gençlerimize seslenerek ”Biz büyüklerin umudu sizsiniz. İlk adımın bekçisi de sahibi de sizsiniz.  İyi ve cesur gençlerle birlikte ilk adımı birlikte atarak, atalarımızı hürmetle anarak iktidar yolculuğumuzu başlatıyoruz. İnşallah en geç 1 sene sonra 1919 ruhunu iktidarımızda da ve bu ülkenin, milletin bekçisi ve sahibi olan gençlerle birlikte yeni ve yeniden hayata geçireceğiz” diyerek iktidar yolculuğumuzu başlattı. Bizlerde  İlk adım ruhuyla 19 Mayıs 2022’ de Genel Başkanımız Meral Akşener’in Samsundan başlattığı “İYİLİK İÇİN YÜRÜ” kampanyasına destek olmak için Sakarya’da halkımız ve partililerimiz ile beraber yürüdük” diye belirtildi.

”İyilik için yürüyoruz, cesaret için yürüyoruz”

İYİLİK İÇİN YÜRÜ kampanyası için yürüyüşe katılım sağlayan İYİ Parti Sakarya İl Başkanı, İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve İYİ Partiye gönül veren vatandaşlar Millet bahçesinden yürümeye başlayarak, yazlık kavşağına vardılar. Yazlık kavşağından Şeker fabrikası etrafını dolaşarak yürüyüşü tamamlayan İYİ Partililer Millet bahçesinde yürüyüşlerini bitirdiler.

”19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun”

Kampanya hakkında bilgi veren İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan: “Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyorum. Bu gün Samsun’da atılan ilk adıma ihtiyacımız var. Geleceğimize sahip çıkmak için ayrışmaları, kutuplaşmaları kenara bırakarak yeniden bir araya gelmeye, birlikte yürümeye ihtiyacımız var. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun” diye ifade etti.

Adımlar bağışa

Help Steps mobil uygulamasında STK’ların ve spor kulüplerinin adım hedefleri bulunuyor, kullanıcıların gönderdiği adımlarla bu hedef tamamlanıyor ve yeni hedefler açılıyor. Tamamlanan hedef süresince gönderilen adımların değeri hesaplanıyor ve STK’lara/spor kulüplerine aktarılıyor.

“Adımlar onlarca ağaca can suyu olacak”

Kampanyaya ilişkin şu bilgilendirme yapıldı;

‘*Yürümenin insan sağlığı için ne derece önemli olduğu zaten bilinen bir konu olsa da attığımız her bir adımın ülkemiz ve milletimiz için de bir o derece önemi var.

*Türkiye’mizin güzel ve güçlü geleceğini hep birlikte kurabilmek için Ocak 2022’de kurulan “iyilik için yürü” platformu, katılımcıların attığı adımları dijital bir platformda hesaplayarak “iyiliğe” dönüştürüyor.

*İyilik için Yürü platformu ile attığın adımlar belki onlarca ağaca can suyu veya bir canlının yaşamı için gerekli desteği sağlayacak.

*İyilik İçin Yürü sadece gönüllülerden oluşur, hiç bir tüzel kişiliği yoktur. Gönüllülerin iyiliğe katkı sağlamaktan başka hiçbir beklentisi yoktur. İyilik İçin Yürü ile hiç bir sivil toplum kuruluşu arasında bir para işlemi gerçekleşmez. Adımların, iyiliğe dönüşme süreci desteklediğimiz sivil toplum kuruluşlarına, Help Steps platformu üzerinden ulaşır.

*İyilik İçin Yürü tek bir kişi ve kuruma ait olmaksızın, topluluğun katılımı ve etkileşimi ile genişleyerek sürdürülebilir şekilde işlevini yerine getirmeyi hedefler.

Bir yanıt bırak