Kudüs kırmızı çizgimiz

Paylaş:

İsrail’in Mescid-i Aksa, Doğu Kudüs ve Gazze Şeridi’nde Filistinlilere yönelik saldırıları Sakarya’da protesto edildi. Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği tarafından düzenlenen programa, Sakaryalılar ile burada yaşayan Filistin, Suriye ve Iraklılar katıldı.

MİTİNG HAVASINDA

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi tarafından İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıları kınamak için Demokrasi Meydanında Mitingi aratmayan basın açıklaması düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, Türkiye ve Filistin bayrakları ile “Filistin’e özgürlük” yazılı dövizler taşıyan katılımcılar, tekbir getirdi, “Hamas’a selam direnişe selam” şeklinde slogan attı.

Ezgi ve marşların seslendirildiği programda konuşma yapan Anadolu Gençlik Derneği Sakarya İl Başkanı Ali Ahmet Çelik, İsrail’i kınamanın ötesine geçilerek her türlü ilişkinin kesilmesi gerektiğini ifade etti. İslam ülkelerine birlik olma çağrısında bulunan Çelik, Kudüs özgürlüğüne kavuşuncaya dek mücadelelerini sürdüreceklerini dile getirdi.

FİLİSTİN’E SELAM OLSUN

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya İl Başkanı Ali Ahmet Çelik, şu basın açıklamasını okudu: “Onların hayatı sevdiği kadar özgürlüğü ve şehadeti seven Filistinli kardeşlerime selam olsun.

Korkak bir millete karşı ellerinde taş, dillerinde tevhit kelimesiyle mücadele eden Genç Filistinli kardeşlerime selam olsun.

1974 yılında İncirlik üssündeki Amerikan bayrağını indirip yerine Türkiye bayrağını asan o asil ruha selam olsun.

Eşini, aşını, işini ve bayramını bırakıp, gündeminden Mescidi Aksa’yı düşürmeyen, siz kardeşlerime,özellikle siz hanım ve genç kardeşlerime selam olsun.

Kudüs doğusuyla – batısıyla, güneyiyle – kuzeyiyle Tamamı Kudüs’tür. Kudüsİslam’ın ve Filistin’in başkentidir. Kudüs 3 dinin ortak alanı değildir Kudüs İslam’ındır Müslümanlarındır. Bunun haricinde hiçbir tanımlamayı ve yönetim şeklini kabul etmeyenlere selam olsun.

Dünya liderlerinin çekindiği, İslam ülkeleri liderlerinin üç maymunu oynadığı bir dönemde, Arıkan’dan Yemen’e, Doğu Türkistan’dan Filistin’e kadar tüm mazlumlar için omuz veren, haykıran izzet sahiplerine selam olsun.

BÜTÜN DÜNYA SESSİZ

7 Mayıs’ta Mescid-i Aksa’da ibadet eden Müslümanlara yönelik saldırılarına Filistinli direniş gruplarının karşılık vermesiyle Gazze’ye başlattığı saldırılarda şimdiye kadar 67’i çocuk, 36’sı kadın 219kişi hayatını kaybetti,1500’den fazla Filistinli yaralandı.

Asıl sorun şu ki; Tüm Dünya’nın gözü önünde yapılan bu soykırımı bütün dünya görmezden geliyor. Birkaç ülkeden ve sizler gibi vicdanlı insanların kısık seslerinden başka hiçbir ses yok.

Türkiye, Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler gibi hiçbir zaman mazlumun yanında yer almamış oluşumların, adı var ama kendisi yok İslam İşbirliği Teşkilatı’nın karşısında yeni bir dünya nizamı için yeni birlikler kurmak zorundadır.

Türkiye mazlumların hamisi bir ülke misyonu taşımaktadır.

Hem bölgemizde huzuru sağlamanın hem de dünya mazlumlarına kanat açabilmenin yolu İslam Birliği’nden geçmektedir.

KINAMA İLE DİZE GELMEZLER

Kudüs bizim kırmızı çizgimiz. Bu çizgi kanla çizilidir. Biz bu uğurda kan dökmeye de can vermeye de hazırız.

İsrail’in tek bildiği dil silahların dilidir, güçtür. Hangi dilde kınarsanız kınayın hangi dilde uyarırsanız uyarın İsrail duymaz. Çünkü biz şiir okumak, İsrail bayrağı yakmak, kınama mesajları yayınlamakla, İsrail’in dize gelmeyeceğini en iyi bilenlerdeniz. Beş yaşındaki çocuğun alnına silah doğrultanlara, insanları evlerinden ve yurtlarından çıkartanlara, hastaneleri ve okulları bombalayanlara, kendi zulümlerine karşı gelen kendi halkını bile buldozerlerle ezenlere, bütün dünyanın ses vermesi gerekiyor.

Biz bu teröristleri Mavi Marmara’dan tanırız, bunlar bir tane çoban asasından, 19 yaşındaki bir gençten, bir tane ekmek bıçağından, bir tane kameradan korkan adamlar, emin olun ki yaptığımız bütün Eylemlerimizi izliyorlar ve şu anda kahroluyorlar.

HESAP SORACAĞIZ

Bugün Sakarya’da yarın dünyanın bir ucunda, nefes aldığınız her yerde hesap soracağız.

Başlattığımız bu mücadelemiz; başta Kudüs olmak üzere Doğu Türkistan’da, Myanmar’da ve tüm İslam beldeleri ve mazlum coğrafyalar kutlu bir zaferle Siyonizm’den ve onun işbirlikçilerinden kurtulana dek devam edecektir.

Cenab-ı Allah, Filistinli kardeşlerimizin şehadetlerini kabul etsin. Özgür Mescid-i Aksa ve Filistin için direniş gösteren kardeşlerimize güç ve kuvvet versin. Allah burada toplanan kardeşlerimize, Özgür Mescid-i Aksa’da, Özgür Doğu Türkistan’da Özgür Myanmar’da omuz omuza namaz kılmayı nasip etsin. Yaptığımız dualar tüm mazlum coğrafyaların kurtuluşuna vesile olsun.

Zafer İslam’ındır, zafer yakındır!”

Program, Tarihi Orhan Camisi imam hatibi Mustafa Aydın’ın yaptırdığı dua ile sona erdi.

Bir yanıt bırak