Öğrenciler şehit ailelerine taziye mektubu ve şiir yazdı

Paylaş:

Sakarya Pamukova Fatmahanım Ortaokulu öğrencileri, Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerlerin ailelerine yazdıkları şiir ve mektuplarla acılarını paylaştı.

Irak’ın kuzeyinde sürdürülen Pençe- Kilit Harekatı bölgesindeki üs noktasına sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerler için duygularını yazdıkları şiirler ve taziye mektupları dile getiren Fatmahanım Ortaokulu  öğrencileri, şehit ailelerinin acılarını paylaştı.

İLK DERSİN KONUSU ŞEHİTLER OLDU

Fatmahanım Ortaokulu Müdür Yardımcısı Elif Alp okulda bir konuşma yaparak, “Bugün ilk dersimiz vatan. Konumuz vatan için canlarını feda eden şehitlerimiz. İlk dersimizde, şehit olan 9 askerimizin acılı ailelerine mektup, resim ve şiir yazmanızı istiyorum. Yazdığınız şiir ve mektupları şehit ailelerine yollayacağız. Şehitlerimizi yetiştiren ailelere ve anne babalara minnettarız. Vatan sağolsun. Allah rahmet eylesin” ifadelerini kullandı.

MEKTUPLAR YOLA ÇIKTI

Öğrenciler ilk derslerinde, şehitlere ithafen duygularını ifade şiir ve taziye mektupları yazarak, ailelerine gönderilmek üzere postaya hazırladılar.

Fatmahanım Ortaokulu’nda gerçekleşen bu anlamlı davranış ile okul idaresi ve öğrenciler büyük takdir topladı.

Sakarya Haber Ajansı / Sakarya – Pamukova

Bir yanıt bırak