Pide fiyatları açıklandı

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Halil İbrahim Balcı, yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle vatandaşlar arasında merak konusu olan pide fiyatlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Balcı, “Bildiğiniz üzere önümüzde hafta Ramazan ayını idrak edeceğiz. Ramazan denildiğinde Ramazan pidesi olmazsa olmazlarımızdan, bizler için. İnşallah, Ramazanın uhrevi havasını, fırınlarımızdan alınan sıcacık pidelerimizle bütünleştirecek, birlik ve beraberliğimizi de doyasıya yaşayacağız” dedi.

HANİ İLDE, KAÇ LİRA?

Bu yıl Ramazan pidesi il bazında illerimizin maliyetleri dikkate alınarak kilogram bazında 11-12 TL. civarında gerçekleşecek. Ankara 275 Gr. pide 3 TL. , Antalya ve İzmir’de 250 Gr. pide 3 TL., İstanbul’da 365 gr. pide 4 TL., Sakarya ve Kocaeli’de 370 gr. pide 4 TL. iken, Trabzon’da ise 500 gr. pide 5 TL.’den satışa sunulacak.

ÖNCELİK HİJYEN

Balcı, “Önceliğimiz salgın tedbirleri çerçevesinde üretilen pidelerimizin en hijyenik şekilde vatandaşlarımıza ulaştırılması olacak. İşletmelerimizde maske, sosyal mesafe ve temizlik konusunda gereken hassasiyet gösterilecek. Bu vesile ile yaklaşan Ramazan ayının milletimiz, ülkemiz ve İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını dilerim” diye konuştu.

Bir yanıt bırak