SAKADER’de heyecanlı mezat

Paylaş:

Kıvrık gagalı üreticiliğinde bir marka haline gelen Sakarya Muhabbet Kuşu ve Kıvrık Gagalı Üreticileri Derneği (SAKADER) her hafta Cumartesi akşamları 20:00-24.00 saatleri arası muhabbet kuşu ve papağan cinslerini, meraklıları ve yetiştiricileri ile buluşturuyor.

6 Kasım 2018 tarihinde kurulan ve 96 üyesi bulunan SAKADER, henüz yeni bir dernek olmasına rağmen gösterdiği faaliyetlerle dikkat çekiyor.

Sakarya’nın, alanındaki ilk tescilli derneği olarak SAKAPET adıyla bir marka oluşturduklarını belirten dernek başkanı Yusuf Öztürk, “SAKADER’i bir marka haline getirerek, kıvrık gagalı yetiştirliğinde gösterdiğimiz faaliyetlerle ilimizin adını duyuruyoruz” dedi.

SAKADER’DE CUMARTESİ HEYECANI

SAKADER’de düzenli olarak devam eden ve cumartesi akşamlarının vazgeçilmesi olan mezat etkinliği, kuşseverlere hoşça vakit geçirmelerini sağlarken, katılımcılara ikramlarda bulunuluyor. 7’den 70’e kuşseverin yoğun ilgi gösterdiği açık artırmalı satışlar oldukça heyecanlı görüntülere sahne oluyor.

BİR PAPAĞAN 20 BİN LİRAYA ALICI BULDU

Muhabbet kuşlarının tüm renk ve ırkları ile papağan cinslerinden oluşan kıvrık gaga türlerinin sergilendiği ve satışa sunulduğu dernekte, mezat usülü yapılan sahiplendirmelerde, kuşlar 50 TL’den başlayan ve 20 bin liraya varan fiyatlarla alıcı buluyor.

Derneğin geçen cumartesi günü düzenlediği mezatta, Türkiye’nin sayılı papağan eğitmenlerinden İdris Karakoç’a ait Macaw türü bir papağan, açık artırma sonucu 20 bin liraya satıldı. Harika renkleri ve bir çok kelimeyi konuşmasıyla ilgi gören 2 yaşındaki papağanın yeni sahibi Hendek Poyraz Kuşevi oldu.

HOBİDEN DERNEKLEŞMEYE

Derneğin kuruluş hikayesini paylaşan SAKADER Başkanı Yusuf Öztürk, “Yaklaşık 15 yıldır evde beslediğim 1 takım muhabbet kuşunun sürekli üremesi üzerine mini bir hobihaneye dönüşen garajda, 2017 yılından bu yana amatör olarak üretime devam ediyorum.

2017 yılında “SAKAPET” (Sakarya Muhabbet Kuşu Üreticileri Yardımlaşma Platformu) adı altında başlatmış olduğum girişimle, Sakarya’da ‘kıvrık gagalılar’ üzerine bir derneğin bulunmaması, yeterli bilgi ve kaynağa ulaşamamız ve hobidaşlarımızdan gelen, ben dahil 9+3 kişilik ana kadroya yapmış olduğum teklif üzerine 6 Kasım 2018 tarihinde dernekleşmeye gidildi.

‘SAKADER’ (Sakarya Muhabbet Kuşu ve Kıvrık Gagalılar Derneği) çatısı altında bir yılı aşkın süredir faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Kurulduğu tarihten bu yana yönetim kurulu başkanlığına devam ediyorum” dedi.

KUŞSEVERLERE DESTEK

Federasyon etkinlikleri takvimine göre belirli tarihlerde güzellik yarışmaları da düzenlediklerini belirten Başkan Öztürk, tüm kuşseverleri derneklerine beklediklerini ifade ederek, kuş beslemek isteyenlere, bilgilendirme, besleme, bakım, yavru alma ve sağlık sorunları konularında gerekli her türlü desteği verdiklerini söyledi.

5 Yorum

  1. Sakayanin 1 numarasi tum hobidaslar bizim icin degerlidir her cumartesi tum dostlarimizi bekleriz

    1. 7 Mart Cumartesi akşamı düzenlenen etkinlikte Sakarya Haber Ajansı’na gösterilen misafirperverlik ve ilgiden dolayı SAKADER yönetimine teşekkür ederiz.

  2. Sakarya’nın İlk Ve Tek Tescilli Derneği Sakader® Yapmış oldukları hizmetler için teşekkür ederiz.

  3. Sakarya nın en büyük kuş derneği SAKADER cumartesi günkü ikram ve sunumları için Teşekkür ederim

Yoruma kapalı.