SASTOP 275. oturumda bir araya geldi

Paylaş:

Sakarya Sivil Toplum Platformu (SASTOP) 275. genel toplantısında bir araya gelerek Sakarya’nın önemli sorunlarını gündeme getirdi. Toplantının gündemini, Sapanca Gölü, Ada Treni ve Şehir Garı konuları oluşturdu.

Adapazarı Belpaş Elegant Cafe’de bir araya gelen SASTOP başkanları toplantı öncesi, dünyanın gündeminde olan İsrail’in saldırılarını kınadı. SASTOP adına, oturumu yöneten Av. Ü. Önder Döker ‘‘Öncelikle İsrailin İnsanlık dışı savaş değil katliam saldırısını kınıyor ve suskun BM ve Dünya ülkelerinin bu katliamı durdurmalarını bekliyoruz. Aksi takdirde bu katliamın destekçisi durumuna düşeceklerdir. Savaş şehitlerine, ailelere, çocuklarına Allah’tan rahmet diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Toplantıda SASTOP’un kuruluş hikayesi ve çalışmalar hakkında yapılan konuşmada; ”Deprem sonrası çalışmalarına başlayan Sakarya Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları bir araya geldikler 2005 yılının Eylül ayının toplu bir iftar yemeğinde, Sakaryanın geleceğini etkileyecek konularda çalışmalarını birlikte devam etme kararı almışlar ve bu birliktelik SASTOP platformunu başlangıcı olmuştur. Platform 4 Eylülde 19. Kuruluş yıldönümünün ilk toplantısını gerçekleştirmiştir.” diye belirtildi.

YÖNETİCİLERE RAPOR SUNACAKLAR

SASTOP Komisyonları, yeni konuları tespit ederken halen gündemde olan ve tam olarak çare bulunamayan konularda yetkililere sundukları çalışmalarını ve raporlarının halen eksik bulunan hususları ek rapor halinde yöneticilere (Deprem, Sapanca gölü, Ada treni, Trafik, vd.) sunacaklarını belirtirken, ”Geçmişte yaşanan eksiklikler, ihmaller içeren bu raporlar aynı zamanda yeni yöneticilerimize de neden bu günlere geldiğimizi açıklamaktadır” ifadeleri yer aldı.

RATLI SİSTEM PROJESİNE TEŞEKKÜR

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin Sakarya’ya Raylı Sistemi de kazandırmak için yaptığı çalışmalara teşekkür ettiklerini belirten SASTOP Başkanları, ”İlk etabı Çarşı Kampüs hattının 9 km’lik bir mesafenin yapımının ardında diğer hatlarında yapılması şehrimize modern bir ortam sağlayacaktır.Başta CumhurBaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma ve Alt yapı Bakanımız Abdül Kadir Uraloğlu, Millet vekillerimiz ve bu konuda desteği olan emeği geçen görevlilere teşekkür ediyoruz.

SASTOP olarak, hâlâ güncelliğini koruyan ”Deprem, ”Sapanca Gölü, ”Ada Treni” ve Şehir Garı ile ilgili güncel raporlarımız hazırlanmış olup şehrimizi yönetenlere sunulacaktır.” diye konuştu.

Bir yanıt bırak