SAÜFEST şehri kampüste buluşturuyor

Paylaş:

Sakarya Üniversitesi tarafından 9-18 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ve 6 farklı festivalin bir arada yapıldığı SAÜFEST devam ediyor. Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünde “Şehir kampüste buluşuyor” sloganıyla yola çıkan SAÜFEST etkinlikleri yoğun ilgi gördü.

TÜM ÜNİVERSİTELERE ÖRNEK OLABİLECEK

Üniversitelerde düzenlenen bahar şenliği formatından bu yıl farklı planlanan SAÜFEST; merkezine kitap ve kariyeri alarak üniversite öğrencilerine bilgi ve network sağlama konusunda fırsatlar sunmayı amaçlıyor. ‘Yaşayan Kampüs’ alanında gerçekleştirilen SAÜFEST ile ilgili etkinlikler öncesi konuşan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, alışıla gelmiş bahar şenliği dışında bir organizasyon planladıklarını söyleyerek, “Şu ana kadar Türkiye’de yapılmamış olan ve tüm üniversitelere örnek olacağını düşündüğümüz 6 farklı organizasyonu tek bir çatı altında topladığımız büyük bir festival organize ediyoruz. Kitap, Bilim, Spor, Kültür-Sanat, Film ve Kariyer gibi her biri başlı başına birer organizasyon olan tüm bu festivalleri bir şemsiye altında toplayarak festival coşkusunu öğrenciler ve Sakaryalılar ile birlikte yaşamak istiyoruz” açıklamasında bulunmuştu.

FESTİVALDE GÜZEL GÖRÜNTÜLER

SAÜFEST beklendiği gibi 6 farklı etkinlik büyük ilgi gördü. Tüm organizasyonlar planladığı gibi sürerken kampüs alanı renkli görüntülere sahne oldu. 18 Mayıs Çarşamba gününe kadar devam edecek SAÜFEST’de Sakaryalılar tüm etkinliklere katılabilecek.

İşte Sakarya Haber Ajansı objektifinden SAÜFEST’de dolu dolu geçen etkinliklerden görüntüler:

Bir yanıt bırak