‘Sessiz Fırça’ sergisinde resimler konuştu!

Paylaş:

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Sessiz Fırça” adlı resim sergisi açıldı. Hanne ve Ruveyda Yılmaz kardeşlerin el emeği eserlerinin bulunduğu sergi 3 Haziran Cuma günü Serdivan Fikir Akademisi sergi salonunda açılarak sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Serginin açılışına Serdivan Kaymakamı Ali Candan, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Büyük Birlik Partisi Sakarya İl Başkanı Ömer Faruk Bürtek, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur ve Yılmaz ailesi ile sanatseverler katıldı.

”SESSİZ FIRÇA” RESİM SERGİSİ İLGİ GÖRDÜ

Büyük bir ustalıkla çizdikleri eserlerini Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde sergileyen Hanne ve Ruveyda Yılmaz kardeşler ilk sergilerinde sanatseverlerle buluşmanın heyecanını yaşadı.

‘Sessiz Fırça’ adı sergi etkinliğinde sergilenen eserler Yağlı boya, kara kalem ve karma resimden oluştu. Birbirinden güzel çizimleri inceleyen sanatseverler, herbirinin ayrı bir hikayesi olan eserleri çok beğendi.

KAYMAKAM VE BAŞKAN TEBRİK ETTİ

Serdivan Kaymakamı Ali Candan ve Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, bu anlamlı ve başarılı çizimlerinden dolayı Yılmaz kardeşleri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Doğuştan işitme engelli olan Hanne (solda) ve ablası Ruveyda, bu sergide resimlerini konuşturdular.

YILMAZ KARDEŞLERDEN TEŞEKKÜR

Sergiyi gezenleri hayran bırakan eserlerin sahipleri Yılmaz kardeşler, bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayarak sergi etkinliğine katılan herkese teşekkür etti.

Çok beğeni gören eserleri şimdi halka açık olarak görücüye çıkan Hanne ve Rüveyda Yılmaz kardeşler tüm sanatseverleri sergilerini gezmeye davet etti.

Oldukça ilgi gören resim sergisi 6 Haziran’a kadar ziyarete açık kalacak.

Araştırmacı Yazar Seyit Ali Yılmaz, kızları Hanne ve Ruveyda’nın resim sergisi heyacanını paylaştı.
Yılmaz ailesi, kızları Hanne ve Rüveyda’nın resim sergisi açılışında günün anısına poz verdi.

Bir yanıt bırak