TKB’den 19 Mayıs kutlaması

Paylaş:

Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yayımladığı bir mesajla kutladı.

Başkan Yağan mesajında şu ifadelere yer verdi:

”19 Mayıs 1919 tam bağımsızlığa giden uzun ve çetin yolda laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş adımı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere en büyük emaneti ve mirasıdır. Ulus olmak sahip olunan ortak değerleri korumakla olur. Ülkemiz için de bu değerlerin en önemlisi Cumhuriyettir.

GENÇLİK MİLLETİN GELECEĞİDİR

Bu değerli emaneti yaşatmak, sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarılmasını sağlamak için, gençlerimizi, özgür düşünceli, eğitimli, Cumhuriyet ve demokrasiyi koruyan, geleceğe güvenle bakabilen , Atatürk ilke ve devrimlerinin aydınlattığı yolda yürüme kararlılığı olan kuşaklar yetiştirmek hepimizin görev ve sorumluluğudur. Gençlik bir milletin geleceğidir. Gençlik yarınlar demektir, umut demektir.

GURURLA KUTLUYORUZ

103. yılını kutladığımız bu kıymetli emanetin asıl sahipleri olan gençlerimizin Cumhuriyet kazanımlarına sahip çıkacağına inanıyor, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramımızı gururla kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz.”

Bir yanıt bırak