Fısıltı Haberleri deprem bölgesinde yaraları sarıyor

Paylaş:

Fısıltı Haberleri Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı, Sakaryalı iş adamı Ömer Faruk Birinci, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük deprem sonrası yıkımların yaşandığı Hatay ve köylerinde, hayatını kaybeden ailelere destek olarak, depremzedelerin yaralarını sarmaya çalışıyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçesi merkezli yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem sonrası Fısıltı Haberleri Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Ömer Faruk Birinci ve beraberindeki Poyraz Timi, kımların yaşandığı 10 ilden biri olan Hatay ve köylerine gitti.

Bir parça tebessüm karşınızdaki insanı çok mutlu edebilir. Bir parça mutluluk sizi hayata bağlayabilir. Ve bir parça umut sizi ayakta tutabilir… ÖMER FARUK BİRİNCİ

Yakınlarını kaybedenlere başsağlığı dileklerini de ileten Birinci, tarifsiz bir acı yaşadıklarını söyledi. Yaşanan depremler sonrası büyük kayıplar verdiklerini ifade eden Birinci, ”Afet koordinasyon merkezleri koordineli olarak sahada mücadele etmeye devam ediyoruz. Bizlere yardım eli uzatan iş adamlarımıza, dost ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah herkese dayanma gücü versin. Bölgede gönüllü görev alan asker, polis, güvenlik korucuları fedakarca çalışıyor. Herkese el uzatıyorlar. Ülkemizin dört bir yanından gelen birçok sivil toplum kuruluşu, AFAD’ın koordinesinde bu felaketin yaralarını el birliği ile sarıyoruz. Hayırsever insanlarımızın yardım tırları, yabancı ülkelerden gelen destek ve hizmet, yaşanan bunca hüzün arasında insanlık için umutları yeniden yeşertiyor. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun” dedi.

İYİ Kİ VARSINIZ GÜZEL İNSANLAR…

Poyraz Timi: Habip Aygın, Ömer Faruk Birinci, Eray Kuşu, Kerem Kobaş, Talha Sağır, Muhammet Ali Birinci, Samet Yıldırım, Vahit Yıldırım, Buket Sertkaya Kobaş.