‘Her iki takım da 1. Lig’e çıksın’

Paylaş:

Misli.com 2. Lig’de Play-off finali oynamaya hak kazanan Sakaryaspor ile Kocaelispor’un direkt olarak üst lige yükselme talebi sonrası her iki kulübün taraftarları TFF Beylerbeyi Tesisleri önünde bir araya gelerek basın açıklamasında bulundu

EZELİ RAKİPLERİN ORTAK TALEBİ

İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Kocaelispor ile Sakaryaspor arasında oynanacak Misli.com 2. Lig Play-off Final maçı sonrası kazanan taraf TFF 1. Lig’e yükselecek. Yeşil-Siyahlı Ezeli rakiplerin taraftar grupları ise maç öncesi TFF Beylerbeyi Tesisleri önünde yaptıkları basın açıklamasında her iki takımın da TFF 1. Lig’e çıkması yönündeki taleplerini yineledi.

‘SESİMİZE KULAK VERİLSİN’

Sakaryaspor Tatangalar Grubu sözcüsü yaptığı konuşmada, “Sakaryaspor ile Kocaelispor 28 Mayıs Cuma günü 2. Lig Play-off maçında karşı karşıya gelecek. Türkiye’de sayılı derbilerden biri olan Sakaryaspor – Kocaelispor maçı öncesi nefesler tutulurken bu iki güzide kulübün birlikte 1. Lig’e yükselmesini istiyoruz. Buradan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve TFF Başkanı Nihat Özdemir’in sesimize kulak vermesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘İKİ KULÜP EL ELE BİR ÜST LİGE’

Hodri Meydan Taraftarlar Derneği sözcüsü ise, “Uzun yıllardır bu iki renktaş kulübün arasında yaşanan büyük rekabet her zaman Türk futbolseverler tarafından ilgi ve heyecanla takip edilmiştir. Bir yandan Türk futbol tarihinin en önemli derbilerinden biri olan Kocaelispor – Sakaryaspor müsabakasının Türk futbolseverler tarafından özellikle bugünlerde heyecanla beklenirken, diğer yandan iki kulüpten birinin yükselirken diğerinin ise geride kalacak olması taraftar ve sevenlerini derin düşüncelere sürüklemektedir. Mevcut şartlarda TFF 1. Lig’deki takım sayılarının eşit olmaması göz önünde bulundurularak bu iki kulübün el ele birlikte bir üst lige çıkarılması futbol ve seyir zevki açısından büyük önem arz etmektedir. Final maçını kazanan kulübün kendi şehrini sevince boğacağı gibi kaybeden kulübün de şehrini büyük bir hüzne boğacağı aşikardır. Bu iki kulübün aynı ligde mücadele edebilmesi için gerekli imkanların sağlanmasını talep ediyoruz” dedi.

Bir yanıt bırak