Ekrem Yüce devrede!

Paylaş:

Sakaryaspor ve Kocaelispor’un 1. Lig’e direkt çıkması için TFF’ye yapılan başvurunun ardından bu yönde girişimler de devam ediyor. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, bu talebi görüşmek üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile biraraya gelecek 

ERDOĞAN’A İLETİLECEK

İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda 28 Mayıs Cuma günü TFF 2. Lig Play-Off finalinde karşılaşacak olan Kocaelispor ve Sakaryaspor’un maç yapmadan TFF 1. Lig’e çıkması için girişimler sürüyor. 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yassı Ada’da bir araya gelerek iki şehrin beklentilerini aktaracak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile daha önce de Çaykur’da genel müdürlük yaparken görüşen Büyükşehir Belediye  Başkanı Yüce’nin Sakarya ve Kocaelinin futbol şehri olduğunu bu yönde alınacak kararın yaklaşık 2.5 milyon kişinin yaşadığı bu iki ilin lige alınmasıyla 1nci lige hareket geleceğini söyleyeceği belirtiliyor.

‘HER ŞEYİ DENEYECEĞİZ’

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın da, her iki takımın final oynamadan TFF 1. Lig’e çıkması için girişimde bulunacaklarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceklerini açıkladı.

Özgür Kocaeli’nin haberine göre Büyükakın, TFF 1. Lig’in önümüzdeki sezon 20 takımla oynanmasına dair beklentiye dair şunları söyledi:

“Kolay olmadığını biliyorum ama her şeyi deneyeceğiz. Cumhurbaşkanımıza bilgi vereceğim. Sakarya’dan hiç kimse ile bu konuyu konuşmadım ama onlarla da gün içinde temas edeceğim. Konunun asıl muhatabı ve karar vericisi olan Türkiye Futbol Federasyonu noktasında da girişimler yapacağız. Bunun gerçekleşmesi için tüm şartları zorlayacağız.”

Bir yanıt bırak