‘Kürt sorunu’ yoktur!

Paylaş:

HDP’yi meşru gördüklerini açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Sakarya Kuvayı Mücahitler Derneği Başkanı Dr. Muzaffer Coşkun, Türkiye’de böyle bir sorun olmadığını ifade ederek, “Ülkemizde ‘Kürt sorunu’ diye bir şey yoktur. Türk-Kürt kardeştir” dedi. 

SUNİ GÜNDEM OLUŞTURULUYOR

Kürt sorunu tartışmalarına bir tepki de Sakarya Kuvayı Mücahitler Derneği’nden geldi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Siyaset kurumunun 35-40 yıldır çözemediği bir Kürt sorunu var. Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. Devlet dediğiniz kurum gayrimeşru bir organla muhatap olmaz. HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz. Bu sorunu HDP ile çözebiliriz. Bu nedenle HDP, Meclis’te olması gerektiğini düşünüyorum” şeklindeki sözlerine tepki gösteren Sakarya Kuvayı Mücahitler Derneği Başkanı Dr. Muzaffer Coşkun, ülkede suni bir günden oluşturulmaya çalışıldığını söyledi. 

Kemal Kılıçdaroğlu – CHP Genel Başkanı
Recep Tayyip Erdoğan – Cumhurbaşkanı

BU MESELE ÇÖZÜLMÜŞTÜR

“Kürt sorununu Meclis’te çözeceklerini” ve “HDP’yi meşru” gördüklerini açıklayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerine sert tepki gösteren Başkan Coşkun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vurguladığı; “Türkiye’ye yapılan en büyük hizmetlerden birinin güvenlik stratejileri değiştirmek oldu. Yıllarca terör örgütleri dahil her kesim tarafından istismar edilen ve adına ‘Kürt sorunu’ denen mesele tüm boyutlarıyla çözülmüştür. Diyarbakır Anneleri’nin şanlı direnişleriyle terör örgütünü tir tir titretebildikleri, onların siyasi uzantılarının gerçek yüzlerini ortaya çıkardıkları bir dönemi başlattık. Eğer birliğe, beraberliğe, kardeşliğe inananlar varsa buyursunlar hep beraber yola devam edelim” sözlerini hatırlatarak, “Olmayan bir sorunu var gibi gösterme çabaları boşunadır. Ülkede sağlanmaya çalışılan barış ve huzura darbe vurma emelleri boşa çıkacaktır. Türk-Kürt kardeşliği bu oyunlara gelmeyecektir” ifadelerini kullandı.